Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

T071x odpowietrzenie - Zapowietrzone kartridże samoresetujące T079x

20 Mar 2014 15:16 5238 13
 • Level 23  
  Witam, w lewym dolnym rogu kartridża zbierają się bąbelki powietrza, kartridże były używane do końca zamiast systematycznie dolewać do nich tusz. Czy to tak może być, czy trzeba to jakoś odpowietrzyć? Pozdrawiam :)

  T071x odpowietrzenie - Zapowietrzone kartridże samoresetujące T079x T071x odpowietrzenie - Zapowietrzone kartridże samoresetujące T079x T071x odpowietrzenie - Zapowietrzone kartridże samoresetujące T079x
 • Helpful post
  Level 12  
  Witam! Niektóre mają inaczej umieszczony otwór, którym kałamarz "oddycha". Czy Twoje są dokładnie z takim rozmieszczeniem? http://www.blueink.com.pl/sklep/wieczne-kartr...4-do-epson-s22-sx125-sx-130-sx-235-sx425.html (nie chodzi mi o oznaczenie kałamarza) widok z boku jest niemal identyczny o ile nie identyczny jak moje T1285
  Dodam że ten tylny (po przeciwnej stronie chipa) jest tym do wyrównywania ciśnienia i on u mnie jest niezalany a cała tylna wąska komora z labiryntem jest sucha. Czy Ty przez ten otwór nalewasz czy przez ten bliżej chipa? Ja nalewam przez ten bliżej chipa i wszystko jest wporządku.
  Odciągnij tusz strzykawką od dołu i nalej ponownie. Pozdrawiam
 • Level 23  
  To te same co na zdjęciu, nalewałem tym koło chipa a tym z tyłu próbowałem jakoś z wiarą w cud usunąć te bąbelki powietrza :)

  Wgl głowica trochę dziwnie wygląda, jakby była "zdarta"

  T071x odpowietrzenie - Zapowietrzone kartridże samoresetujące T079x

  Dodano po 50 [minuty]:

  Czy głowica Epsona może się zapowietrzyć? Czy jest tak skonstruowana że powietrze ucieka z niej po pewnym czasie? :) bo gdzieś tak słyszałem ale nie wiem czy to prawda :)
 • Helpful post
  Level 12  
  Sprawdziłeś na wymontowanej głowicy za pomocą czystej strzykawki, wężyka i płynu do udrażniania czy leci płyn ze wszystkich dysz? Co się dzieję konkretnie?
 • Level 23  
  Nalałem płynu udrażniającego do każdego z 4 kolorów nasączyłem papier i zostawiłem w nim głowicę na 24 godziny. Napełniłem głowicę "do góry nogami" tak aby pozbyć się ewentualnych bąbelków powietrza i dalej nie drukuje tak jak powinna:

  T071x odpowietrzenie - Zapowietrzone kartridże samoresetujące T079x
 • Helpful post
  Level 12  
  Gdybyś zrobił tak jak napisałem to: wiedziałbyś że głowica jest zapchana być może na amen gdyby płyn nie leciał z którejś dyszy lub wiedziałbyś że uszkodziłeś głowicę na własne życzenie drukując stale do fizycznego skończenia tuszu gdyby jednak płyn leciał ze wszystkich dysz.
 • Level 23  
  Jak widzicie żółty drukuje "normalnie" żeby sprawdzić czy to że reszta nie drukuje tak jak powinna to wina dysz przełożyłem żółty kartridż do czerwonego a czerwony do żółtego i zamieniłem chipy. Oczywiście wydruk był normalny z dyszy gdzie powinien być czerwony a więc uszkodzenie dysz, zapchanie, zaschnięcie głowicy wykluczam, poprostu chodzi albo o tusz albo o napełnienie kartridża albo o sam kartridż. Nie pamiętam już jak to było ale dolewając tusz nabierałem wpierw około 1-2 ml płynu udrażniającego clenaser strong. Być może do żółtego nie dolałem i dlatego jest normalnie, nie mam pojęcia. Ma ktoś jakiś pomysł? :)
 • Level 12  
  Cześć! Miałeś po prostu zwyczaj mieszania płynu do udrażniania z tuszem "żeby lepiej szło"? Opróżnij w 100% wszystkie kałamarze, wypłucz płynem ale takim do tuszu barwnikowego bo widze że takiego używasz. Sprawdź czy w płynie nie pływają żadne "farfocle" bo zdarzyło mi się raz na taki trafić sprzedawany w strzykawkach. Zalej świeżym tuszem trzymając kartridż dokładnie w pionie czyli tak jak na pierwszych Twoich zdjęciach. Ja tak trzymam podczas napełniania i nie ma bąbli powietrza. Tylna wąska komora ma być niezalana a korek z niej wyjęty. Rozumiem że obydwa testy robiłeś na tej samej jakości wydruku czyli ustawienie w sterowniku "tekst" a nie na wyższej jakości. Baterie rzecz jasna sprawne? Czy ja dobrze zrozumiałem że zamieniłeś kałamarze i zamieniłeś chipy podczas pojedyńczego testu? Nigdy tak nie rób. Zmiany wprowadzasz pojedyńczo i robisz test. Potem kolejna zmiana i test. Ty zrobiłeś dwie zmiany naraz więc nie wiesz precyzyjnie co zawiniło. Czyli zamiana kałamarzy bez zamiany chipa a po teście również zamiana chipa. No chyba że każdy chip jest zaprogramowany pod kolor czyli nie są identyczne. Czego ja jeszcze nie sprawdziłem więc nie wiem. Wtedy mój błąd.
 • Level 23  
  Robiłem tak żeby nie zasychał. Na tej samej jakości wydruku :) Czym są baterie? głowice? jeżeli tak to sprawne. Poprostu drukował tylko żółty a reszta nie więc wsadziłem żółty w miejsce czerwonego żeby sprawdzić czy będzie normalny wydruk w miejscu gdzie powinien być czerwony i wyszedł ładny bez przerw, oczywiście zrobiłem przed tym czyszczenie głowic. A chipy zamieniłem z tego względu że drukarka rozpoznawała że źle włożone są kartridże i musiałem ją oszukać.
 • Level 12  
  Chipy resetujesz zwierając styki na płytce chipu prawda? Jeśli tak to jest w nim bateria pastylkowa. Skoro udaje się zresetować i wykrywa Ci kałamarz jako pełny to zapewne masz baterie w porządku.
  No to w takim razie był mój błąd i jednak chipy są programowane pod kolor. Też dzięki za info.
 • Level 8  
  Podpinam się pod ten temat bo mam podobny problem. Po napełnieniu wiecznych tuszy drukarka wydrukowała jedno zdjęcie, a inne źle. Nie wiem może źle napełniałem tusze i są zapowietrzone bo czyszczenie głowicy nie pomaga.Przed zamontowaniem wiecznych tuszy używałem tych co się zmienia po wykorzystaniu i było wszystko ok.
  Wieczne tusze napełniałem strzykawką , ale nie wiem czy powinienem wyjąć korki po drugiej stronie kartridża podczas napełniania czy nie.
 • Level 23  
  Korki te przeźroczyste zabezpieczające odpowietrznik powinny być wyjęte cały czas. Po uzupełnieniu zrób czyszczenie wydrukuj test dysz i zostaw drukarkę na 2-3 godziny, sama się odpowietrzy.