Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook Asus eee pc 1015b zacinająca się klawiatura i touchpad

02 Kwi 2014 19:06 1491 6
  • Poziom 2  
    Witam. Szukałem już chyba wszędzie odpowiedzi na mój problem lecz nigdzie nie znalazłem rozwiązania więc postanowiłem założyć konto na tym portalu, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mam problem z notebookiem ASUS eee pc 1015b. Problem polega na tym że po pewnym czasie pracy na nim nie działa touchpad i klawiatura. Touchpad i klawiatura wyłączają się w tym samym momencie. Aby działał touchpad i klawiatura trzeba zamknąć klapkę, aby włączył się w stan wstrzymania i wtedy znowu będzie trochę działał. Dzieję się to po różnym czasie użytkowania komputera. Czasem dzieje się to po godzinie a czasem po 10min. Gdy nie działa klawiatura i touchpad podłączając klawiaturę i myszkę przez usb te podłączone działają, lecz klawiatura w notebooku i touchpad nadal nie. Dzieje się tak zarówno na baterii jak i samym zasilaniu. Została podgrzana cała płyta główna przez mojego kolegę (doświadczony w tym ma stół do lutowania i naprawił już wiele laptopów po zalaniu, spaleniu i wgl) lecz to nie pomogło i on też już nie ma pomysłów co to może być. Dodam jeszcze że system był przeinstalowywany kilka razy i dysk był wymieniany nic nie pomogło. Dziękuję z góry za zainteresowanie moim problemem i pomoc.
  • Poziom 35  
    Opis wskazuje na zalanie. Zostało to wykluczone?

Po odłączeniu klawiatury od płyty problem z touchpadem dalej występuje?
    Po odłączeniu touchpada od płyty problem z klawiaturą dalej występuje?
    Oczywiście nie odłączać na włączonym laptopie.
  • Poziom 2  
    Przepraszam że tak późno. Jeśli jedno odłączymy problem z drugim nadal występuje. A zalanie w sumie nie jest wykluczone ponieważ ten notebook został zakupiony przeze mnie więc nie wiem jaka była jego przeszłość.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    W lublinie masz przynajmniej 2 dobre serwisy, które znam i mogę polecić (wiadomość na PW).
    Zanieś tam - sprawdzą.
  • Poziom 1  
    Hej. Mam dokładnie to samo. Ten sam model laptopa i 100% te same "objawy". Znalazłeś jakieś rozwiązanie? Z góry dzięki za info!
  • Poziom 27  
    Trzeba by sprawdzić na jakimś innym systemie np. ubuntu bootowanym z plyty. Jak dalej będzie to samo obejrzeć płytę czy nie ma śladów zalania. Potem pomiary albo wymiana na pałę kbc.
  • Poziom 35  
    konserwa44 napisał:
    Hej. Mam dokładnie to samo. Ten sam model laptopa i 100% te same "objawy". Znalazłeś jakieś rozwiązanie? Z góry dzięki za info!

Co sprawdziłeś we własnym zakresie z tego co było podawane do sprawdzenia?