Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SCV45M53 - Zmywarka długo myje

10 Kwi 2014 09:26 3648 3
  • Poziom 10  
    Zaniepokoił mnie czas mycia zmywarki i zrobiłem test. Po załadowaniu zmywarki wybrałem program (pokazał się orientacyjny czas 145min) i zaczęło się mycie.
    Jakiś kwadrans po upłynięciu czasu mycia zmywarka dalej pracowała, więc zajrzałem do środka - wszystko umyte, gorące, brak wody na spodzie a na wyświetlaczu widać '1'. Pomyślałem, że to pewnie końcówka. Niestety taki stan trwał prawie przez godzinę po czym zwyczajnie wyłączyłem zmywarkę. Teraz wybierając ten sam program pokazuje mi czas 30min. Podejrzewam, że jest to wynik mojego wyłączenia przed zakończeniem programu. Co może być przyczyną takiego działania / co mogę sprawdzić?
  • Poziom 25  
    Zrób reset programu i włącz ją normalnie. Czasami zdarzają się jakieś anomalia a później wraca do normy. Jeśli problem będzie się powtarzał będziemy myśleć.
  • Poziom 10  
    Jak zresetować program? Sprawdzę choć taka sytuacja trwa od kilku dni przy każdym myciu :(
  • Poziom 10  
    Chcę zamknąć temat, wiec warto podać koniec historii. Należało przepłukać/oczyścić zbiornik na wodę umieszczony na bocznej ścianie zmywarki. Jest tam coś w rodzaju wentyla, który pozwala na wydostawanie się powietrza ze zbiornika przy napełnianiu. W tym miejscu z czasem pojawia się coś w rodzaju pleśni i zatyka ten wentyl. Po przepłukaniu (mozolna czynność - kret, ace, woda, soda i różne inne mikstury - wielokrotne wlewanie i wylewanie) problemy się skończyły. Można jednak być pewnym, że czynność trzeba będzie systematycznie co rok lub dwa powtarzać.....