Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 - Montaż nagłośnienia BOSE w aucie bez BOSE

marcinasss 20 Kwi 2014 23:41 11961 9
  • #1 20 Kwi 2014 23:41
    marcinasss
    Poziom 10  

Witam.
    Mam pytanie o nagłośnienie BOSE w Mazdzie 6 kombi, 2004 rok. Czy któryś z kolegów ma wiedzę na temat czy jest możliwość montażu BOSE w aucie które fabrycznie nie miało go zamontowanego? Czy w aucie i drzwiach jest instalacja do podłączenia wzmacniacza, subwoofera, głośników BOSE i czy będzie to działało?

Pozdrawiam,
    Marcin

2 9
  • #2 21 Kwi 2014 10:26
    Ireneo
    Poziom 40  

Instalacji nie ma trzeba położyć.

0
  • #3 25 Lip 2014 18:45
    Thadeuss1
    Poziom 11  

Dołączam się do tematu i odświeżam.
    U mnie jest taki problem gdyż do M6 GY 2003r. założyłem radio Bose CD 6płyt od modelu poliftowego 2007 wraz z panelem i wyświetlaczem.
    Wszystko ładnie śmiga tylko jedno ale że radyjko gra bardzo cicho a jak podgłaszam na max wtedy już tylko sam trzask.

I teraz pytanie czy bose musi mieć wzmacniacz?
    Jeśli tak to gdzie go założyć i jak już kolega pytał wcześniej czy istnieje instalacja.
    Bedę wdzieczny za odpowiedź.

0
  • #4 26 Lip 2014 09:26
    Ireneo
    Poziom 40  

Trzeba dołożyć wzmacniacz i instalację.

0
  • #5 27 Lip 2014 15:30
    Marcin_Orzeł
    Poziom 2  

Witam niedawno udało mi się zamontować nagłośnienie Bose w mojej szóstce. Nawiązując do zapytania wzmacniacz w Bose jest jak najbardziej wymagany, w przeciwnym wypadku będzie cicho grało. Niestety nie obejdzie się bez cięcia kabli, wiązkę do wzmacniacza trzeba położyć bo niestety jej niema. Najlepiej kupić ją razem z nagłośnieniem bo ciężko będzie taką stworzyć. W drzwiach z przodu ja na przykład wymieniałem boczki bo głośniki są inne ale gdzieś czytałem że po małym podcięciu jakoś się da je zamontować, wtyczki pasują wiązki w drzwiach są kompletne pod zaślepkami lusterek znajdują się kable do syczków. Jeśli chodzi o subwoofer kable są sygnałowe dochodzą do szerokiej kostki za popielniczką, zasilanie wchodzi pod maskę do stycznika trzeba tylko kabel do wzbudzenia pociągnąć i dopiąć do kostki w radiu bo bez bose brak tego pinu

1
  • #6 31 Lip 2014 11:27
    Thadeuss1
    Poziom 11  

Witam kupilem wzmacniacz bose plus soboofer w kolo wraz z wiazkami i teraz jest klopot. Zrobilem tak koncowki kabli od wzmacniacza wg.schematu podlaczylem rozcinajac przewody glosnikowe dajac tam wejscia zgodnie + i - input i drugie output podlaczylem do rocietych kabli dalej do glosnikow. Znalazlem przewody idace na woofer lecz po podlaczeniu wszystkiego gra tylko cicho z tylu woofer zadne glosniki przednie ni tylne nie działają. Ma może ktoś myśl gdzie spitolilem sprawę. Bede wdzieczy za podpowiedzi

2
  • #7 31 Lip 2014 22:32
    Marcin_Orzeł
    Poziom 2  

Witam kable trzeba ciąć przy samym radiu bo wejście do wzmacniacza jest ekranowane ( na orginalnej wiązce ). jeśli wyjścia z radia połączyłeś z wejściami ze wzmacniacza i na powrocie podpiołeś głośniki, zasiliłeś wzmacniacz to może wzmacniacz jest niesprawny?

0
  • #8 28 Paź 2014 10:26
    Cichy29
    Poziom 9  

Witam, kupiłem cały zestaw bose czyli głośniki, wzmak, sub aktywny ale bez radia.
    Jak wiemy z radia non-bose wychodzi sygnał głośnikowy, a do wzmacniacza bose wchodzi sygnał przedwzmacniacza. Jak przekonwertować ten sygnał? Adaptery sygnału wysokiego do RCA to dość popularna sprawa ale do poziomu preamp?

2
  • #9 29 Paź 2014 11:26
    Marcin_Orzeł
    Poziom 2  

Na twoim miejscu dałbym sobie spokój ciężko ci bedzie uzyskac taki sygnał lepiej poszukaj na allegro samego radia (szuflady) bose zapłacisz jakies 50-70 zł radio i tak musisz wyciągać przełożenie to 10 min

0
  • #10 29 Paź 2014 17:38
    Cichy29
    Poziom 9  

Gdybym znalazł w tej cenie to bym się długo nie zastanawiał, niestety najtańszy 170zł więc chwilowo muszę sobie odpuścić. Masz może spisany model radia? nie chcę 10 razy rozbierać panelu żeby się nie rozklekotał.

Czemu by nie zastosować prostego dzielnika?

Mazda 6 - Montaż nagłośnienia BOSE w aucie bez BOSE

Edytuj

kondensatory kasujące składową stałą pomijam ponieważ sygnał powinien być różnicowy a i we wzmacniaczu na wejściu powinny się one już znajdować?
    I jak z kwestią stałej czasowej, 2,5kΩ i pewnie kilku µF kondensator to już coś tam jest?

0