Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI mb 441 dn - zostawia białe pasy... niewyraźny wydruk

21 Kwi 2014 19:22 2520 3
  • Poziom 8  
    Witam, Panowie po przeprawie ( proszę sprawdzić moje poprzednie tematy) zakupiłem Oki 441. Jakiś czas wszystko chodziło ok wydruk czarnej strony w panit`cie był super. Po ok 2 miesiąca powrócił horror taki jak z 401(białe pasy, na czystej stronie kartki czarne smugi). Nie myśląc długo zadzwoniłem do sprzedawcy drukarki , który stwierdził 100% końcówkę tonera. zamówił toner i przywiózł o zgrozo toner nie firmowy. Pomimo mojego sprzeciwu , gdyż czułem w kościach wizytę w serwisie zainstalował toner . Problem nie znikł drukarka drukowała źle. Trafiła do serwisu , serwis oczywiście kapnał się ,że był toner nie firmowy. stwierdził konieczność zakupu firmowego nowego bębna i tonera. oddał mi drukarkę ze stosownym dokumentem i całym nie firmowym tonerem. Załamałem się ( przez 6 miesięcy zepsuły mi się 2 nowe laserowe drukarki oki) nagle olśnienie kupiłem na serwisie aukcyjnym po konsultacji ze sprzedającym i sprawdzeniu jego komentarzy nowy bęben nie oryginalny. Sprzedawca moich drukarek oki dołożył się do zakupu , zainstalowałem mój nie fabryczny toner (sprzedawca bębna stwierdził , że te tonery są bdobre) i wszystko śmigało jak należy. 2 dni temu czyli po 2 tyg użytkowania bębna znowu PROBLEM zostawia białe pasy i na drugiej czystej stronie czarne pionowe smugi. Panowie proszę pomóżcie co ja robię źle. Drukarka użytkowana normalnie (hurtownia budowlana) w nie nasłonecznionym miejscu, po za przeciągami. To nie jest normalne , zawsze ustawiam drukarkę na wydruk najbardziej ekonomiczny , czy to ma wpyw?? Prosze pomóżcie
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pierwszą podstawową zasadą jest nie mieszanie tonerów różnych producentów. Jeśli chcesz używać zamienników kupuj zawsze jednego producenta. Różna gramatura ziarna, właściwości magnetyczne i skład chemiczny powodują to że mieszanka różnych tonerów jest zabójcza dla bębna (podejrzewam że zbija się w grudki i rysuje rolki w bębnie co masz odzwierciedlone na wydruku, ale tylko się domyślam nie badam tego pod mikroskopem). Swojego czasu jak zatrzęsła się ziemia w Japonii i OKI musiało zlecić produkcję tonera zewnętrznym fabrykom to też były takie historie mimo że zakładane były tonery z logiem OKI. Oki bardzo szybko wymieniała bębny, a nowy bęben zasypany nowym proszkiem działał całą żywotność bębna bez problemu.

Ostatnio byłem przy maszynie OKI ES4191 (odpowiednik mb491) moduł który drukuje jest identyczna jak w Twojej maszynie, miała 160k wydruków i musiałem w niej tylko wymienić fuser bo się zużył żadnych innych problemów. Przede wszystkim zmień sprzedawce bo Ci niestety kiepsko doradził. Masz drukarki do których możesz zakładać najmniejsze tonery a co za tym idzie wydrukowanie jednej strony jest najdroższe. Dam Ci przykład z życia dwie maszyny identyczne mechanicznie tyle że seria ES OKI jest droższa w zakupie:
    ES4191 i MB491 obie obsługują tonery 12 000 stron do mb491 taki toner kosztuje ok 510 netto (oryginał) a do ES4191 toner kosztuje ok 260 zł netto (oryginał). Taka sama różnica jest z drukarkami ES i B. Zastanów się czy byś kombinował z zamiennikami jeśli miał byś tonery na 12000 stron za ok 320 zł brutto. A bębny możesz sobie resetować i z doświadczenia wiem że wytrzymują ok 60000 stron na oryginalnych proszkach.
  • Poziom 8  
    można wyczyścić te rolki w bębnie??
  • Poziom 8  
    Problem był związany z inną partią tuszu. Wyczyściłem wizytówką przestrzeń między wałkiem bebna i metalową listwą i wszystko jest ok!!!