Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakupienie nowej karty graficznej

24 Kwi 2014 13:00 918 11
  • Poziom 9  
    Witajcie.
    Chciałbym zakupić nową kartę graficzną.
    Oto mój system:
    procesor: AMD Athlon 64 x2 4200+,
    ram: 4 GB 667 MHz (czyli 2x 1 GB ram + 2 GB ram) marki GoodRam,
    płyta główna: GIGABYTE GA-M56S-S3,
    dysk : Samsung (750 GB) + Seagate (250 GB),
    zasilacz: Modecom Feel III 400w.
    No i karta graficzna Nvidia Geforce 8500GT.
  • Poziom 25  
    9600GT to max pod ten procek.
    Ale jeżeli wymienisz także procesor na jakiegoś np. Phenoma II X4 945 to można coś dużo mocniejszego wsadzić, np GTX750 lub 750TI
  • Poziom 9  
    i właśnie myślę zmieniać procesor na stronie producenta pisali że włożę procesor pod am2+ a jaki?
  • Poziom 25  
    AM3 także wsadzisz do 95W czyli najlepszym byłby Phenom II X4 945, 4 jajka po 3Ghz
    Ramu masz wystarczająco, wymienić na tego procka + GTX750 pobiera malutko prądu to i zasilacz da rade
  • Moderator na urlopie...
    rradek01 napisał:
    9600GT to max pod ten procek.

Są jeszcze wydajniejsze Radeony HD4850 chociażby, wcale niewiele droższe od 9600GT. Kwestia problematyki w obsłudze zaawansowanej i doboru odpowiednich sterowników, a to wcale takie proste nie jest.
    Zastanawiam się, czy ten Feel 3 nie będzie sprawiał kłopotów po wymianie karty graficznej.
    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_zasilaczy_ATX_380420W-620/strona/1118.html

Nie chcę być tzw "upierdliwy", bo w przypadku PSU znany z tego jestem, ale tylko informuję, że anomalie mogą się pojawić. Co prawda jest to markowy produkt, ale jego jakość przez niektórych, w tym i mnie, dość często jest podważana. Ot taki produkt, który troszkę wyżej niż pseudo-zasilacz.
    Osobiście wymieniłbym go na Modecom MC 350 dla świętego spokoju i dla zwiększenia bezpieczeństwa. Koszt takiego zasilacza to maks 50zł, a niejednokrotnie, można go zdobyć w budżecie 35zł wraz z wysyłką i z pewnego, sprawdzonego źródła z gwarancją.
    Nie oznacza to jednak, że ten Feel 3 sobie nie poradzi, bo jeśli jest w 100% sprawny, konserwowany, to wg specyfikacji producenta, ma dość mocne linie +12V.
  • Poziom 25  
    Miałem kieeedys 4200+ i pod nim ograniczany był 9800GT więc nic mocniejszego niż 9600GT pod ten procek nie ładować tak w roli wyjaśnienia.
  • Moderator na urlopie...
    rradek01 napisał:
    Ale jeżeli wymienisz także procesor na jakiegoś np. Phenoma II X4 945

To jeśli tak, to bezwzględnie powinno się wymienić ten zasilacz.

Hmm. Bardziej w tym przypadku skłaniałbym się do wymiany platformy na S775/S771 i wtedy można by było ulepszać kartę graficzną.
    Zajrzyj tutaj. Masz porządne podzespoły pod Xeona:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2802037.html

Wtedy możesz wpakować HD7770 lub mocniejszą kartę i efekt końcowy, w porównaniu do ewentualnej platformy po upgrade, będzie dużo lepszy.

Kosztowo, aż tragicznie to nie wyjdzie, skoro masz budżet na Phenom'a i kartę graficzną.

rradek01 napisał:
    Miałem kieeedys 4200+ i pod nim ograniczany był 9800GT więc nic mocniejszego niż 9600GT pod ten procek nie ładować tak w roli wyjaśnienia.

Tak, ale sprawa już jak widzę się zmieniła, więc 9600GT, będzie po prostu nierozważnym zakupem. Szkoda pieniędzy, skoro platforma bazowa będzie także zmieniana.
  • Poziom 9  
    Co byście powiedzieli na AMD Phenom X2 550 AM3 TPD 80W
    ??
  • Poziom 43  
    Może być, ja bym poszukał X2 555/565. Wersja Bios rozumiem najnowsza ?
  • Poziom 25  
    Po co kupować 2 rdzeniowca, jak można 4 jajowca?!?!
    Podkręcasz takiego Phenoma II X4 945 na 3,6Ghz, onę się łatwo podkręcaja nawet na takiej płycie i masz niezła maszynkę. Przy tym sie nie grzeją, 95W C3 są chłodne.

Ps. jest nawet do kupienia wersja unikalna Phenoma II X4 955 C3 95W 4x3,2Ghz za 390zł no ale nieopłacalny w ogóle za tą cenę
  • Poziom 43  
    Po co kupować gorącego 4 jajowca jak można kupić dobrego 2 jajowca ? Na jego płycie to sobie będzie mógł podkręcić - śrubkę.
  • Poziom 25  
    Mam baaaardzo podobną płytę i wiem co mowie, na 3,6 spokojnie podkręci, u mnie na dużym napięciu procka nawet idzie stabilnie na 3,8
    Phenom II X4 945 nie jest gorący, przy tak podkręconym procku max temp to jakieś 60 stopni w lato w upały było na boxie w kiepskiej budzie z 2 wentylami przód i tył.
    Teraz żeby procek miał 60 stopni to nigdy nie widziałem.

Procki w nowszej rewizji C3 były chłodniejsze od tych C2 i gorących PII 955 125W, to były grzałki