logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Samsung 840EVO - Dysk systemowy sformatowany omylkowo, odzysk danych.

bethe 24 Kwi 2014 20:08 1530 5
REKLAMA
  • #1 13539543
    bethe
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    Dysk SSD Samsung 840EVO 120GB miałem na nim zainstalowane Windows 7 pro.
    Byl to dysk systemowy, i działał bezproblemowo.
    Standardowa instalacja Windows 7 czyli mala partycja 100MB "systemowa" i reszta
    na windows i programy.
    Nieszczęście stalo sie dzisiaj rano, bawiłem sie programem "Winimage" zapisując dyskietki Boot do Windows ME na USB floppy drive, (restauruje starego Thinkpada).
    Jakims cudem musiałem zapisać obraz dyskietki startowej ME na dysku systemowym :cry: .

    Co robić teraz?
    System sobie postawie na innym dysku ale niestety byly tam ważne dane które chcialbym odzyskać.
    Nie robiłem nic poza wyjęciem dysku z komputera i podpięciu przez przelotkę USB.
    Sprawdziłem obraz partycji w menadżerze dysków jak i zawartość w eksplorerze, vide załączone zdjęcia.
    Bardzo zależy mi na odzysku danych.
    Samsung 840EVO - Dysk systemowy sformatowany omylkowo, odzysk danych. Samsung 840EVO - Dysk systemowy sformatowany omylkowo, odzysk danych.
  • REKLAMA
  • #2 13539556
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  
    Posty: 8573
    Pomógł: 908
    Ocena: 613
    bethe napisał:
    byly tam ważne dane które chcialbym odzyskać


    Dane nadpisane, nie będą odzyskane :-)
    Na przyszłość trochę rozumu.

    Próbuj DMDE, ale szanse nikłe.
  • REKLAMA
  • #3 13539779
    bethe
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    O.K. zainstalowałem DMDE free edition, wybrałem ten dysk i widac ze sa znalezione 3 partycje ntfs.
    Co mam robić dalej? Samsung 840EVO - Dysk systemowy sformatowany omylkowo, odzysk danych.

    Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

    Wlanie robię kopie posektorową całego dysku za pomocą DMDE opcja "clone", tak na wszelki wypadek.
    Mam rownież dysk z ta sama instalacja Win 7 co na tym Samsungu.
    (samsung byl po prostu sklonowany z tego dysku na którym pracuje teraz,
    niestety bylo to w październiku zeszłego roku i miałem dużo pozniejszych danych).

    Z tego co widze ta nieszczęsna dyskietka ME zajmuje tylko pierwsze ~2879 sektorów.
    Skoro mam dysk z którego oryginalnie sklonowalem samsunga to czy mozna by po prostu skopiować te sektory z tego dysku z powrotem na SSD?
    A może jest inna droga?
    Widze w DMDE opcje restauracji MBR z kopii, może to? Samsung 840EVO - Dysk systemowy sformatowany omylkowo, odzysk danych.

    Dodano po 5 [godziny] 44 [minuty]:

    sPeRaCz.PL napisał:
    bethe napisał:
    byly tam ważne dane które chcialbym odzyskać


    Dane nadpisane, nie będą odzyskane :-)
    Na przyszłość trochę rozumu.

    Próbuj DMDE, ale szanse nikłe.


    Nie bardzo rozumiem jak 1.4MB danych miałoby nadpisać 120GB dysk?
    Wyglada na to ze DMDE będzie w stanie odzyskać dane i chodzi teraz by byly one w jak najbardziej oryginalnej formie.
    Czyli jak najlepiej to zrobic?
    Czy starać sie przywrócić ten dysk do pierwotnej postaci, tak aby bootowal Windows 7.
    Czy powyższe jest bez szans i należy odzyskać tylko dane z partycjii 120GB? i jeśli tak to ktorej?

    Wdzięczny bym byl bardzo za jakakolwiek pomoc.
  • REKLAMA
  • #4 13545380
    WojtasJD
    Poziom 43  
    Posty: 13773
    Pomógł: 2911
    Ocena: 1577
    Wyzeruj sektory SSD: 0...2047 (-> Tools -> Fill sectors...)
    Wstaw $Noname 03 jako partycję podstawową.
    Spod przystawki Zarządzanie dyskami utwórz partycję 100 MiB (początek dysku) i sformatuj na NTFS, nadaj jej literę S: i ją uaktywnij.

    Wiersz polecenia uruchom jako administrator (zakładam, że wolumin 120 GB dostanie literę F:), włóż nośnik instalacyjny Windows 7 do napędu E: i wklep:
    E:\boot\bootsect /nt60 S: /mbr
    bcdboot F:\Windows /s S: /l pl-PL
  • REKLAMA
  • #5 13546280
    bethe
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    Serdeczne dzieki, spróbuje ale dopiero w poniedziałek.
    Rozumiem ze :
    E:\boot\bootsect /nt60 S: /mbr
    bcdboot F:\Windows /s S: /l pl-PL

    Ostatnia komenda to S:/l pl-PL , chyba chodzi o język?
    Jesli tak to dla angielskiego chyba powinienem ja pominąć?
    To tak dla pewności.


    Treść notatki moderatora:
    "/l pl-PL" można pominąć jak na SSD jest ang. wersja Windows 7.
  • #6 13551030
    bethe
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    Wielkie dzięki panie Wojtas, dysk śmiga jak dawniej.
REKLAMA