Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RADMOR R-2432 pomocy!(!!!!!!!!!!!)

morfi 11 Apr 2005 22:51 2880 8
Helukabel
    morfi
    Level 11  
    Poszukuje wszelkich informacji na temat Radmora R-2432, tj. schematu, jak go podłczyć, na jaką jest częstotliwość. Proszę o pomoc...
    (!...!) - ozdobnik? [h]
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helukabel
    BOSSMANJAN
    Level 13  
    Ten typ "Radmora" pracuje w paśmie 170-174mHz.Jeśli posiadasz komplet to z podłączeniem nie będzaiesz miał kłopotu , wystarczy włozyc wtyki do gniazd i rusza .No chyba że masz tylko blok nadawczo-odbiorczy . I tutaj zaczną sie schody.
    Prosze podaj co pisze z tyłu na metce ?? to Ci pomoge rozwiązać problem i co z tego chcesz zrobić ........... Radio jest z pasma
    POLICYJNEGO ........... Pzdr Janek
  • Helukabel
    morfi
    Level 11  
    Mam blok nadawczo-odbiorczy, manipulator, głośnik, i mikrofon. Z kabli brakuje mi tylko kabla zasilającego i kabla do głośnika i dlatego nie mogę tego uruchomić (nie wiem nawet na jakie napięcie to jest 12V czy 24V?).
    Z tyłu na bloku nadawczo-odbiorczym jest dokładnie: typ: R- 2432-NO/I, nr fabryczny:735158, nr serii: 00911108. I to ja proszę Cię o radę co z tym można zrobić, czy da się to przestroić na jakąś częstotliwość na której da się coś posłuchać, no i jak to uruchomić bez tych wyżej wymienionych kabli skoro gniazda w manipulatorze i bloku N-O mają dużo pinów. Z góry dziękuję za pomoc.
    BOSSMANJAN
    Level 13  
    Pzdr.Jeśli nie masz org.kabla zasilającego - musisz ewentualnie jakiś podlutować lub wymysleć wtyczkę.Nim podłączysz zasilacz lub akumulator musisz sprawdzić w bloku przetwornicy na jakie jest skrosowana lub przełączona napięcie (6V,12V,lub24V) i ustawić na posiadane zasilanie. Biegunowość nie jest ważna (jeśli nie ruszy przełóż kable zasil.) przetwornica sie nie uszkodzi. Kabem wielopinowym połącz manipulator i blok N/O.Dodatkowym kablem poł.głośnik z manipulatorem . Po wł. zasilania powinien zaszumić . Po otwarciu bloku sprawdż czy jest obsada kwarcowa w bl.gen.nad i bloku generatora odbiorczego.Po odczytaniu jednego z kwarców i przeliczeniu bedziesz wiedział dokładnie na jakiej częstotliwości pracuje Twój RADMOR .PRZESTRZEGAM PRZED PRÓBĄ NADAWANIA NA JAKIMKOLWIEK PAŚMIE BEZ POSIADANEGO ZEZWOLENIA MOZE SIĘ TO SKOŃCZYĆ BARDZO ŻLE. Ale słuchać możesz podłączając kawałek przewodu do gniazda antenowego. Po tych czynnościach pochwal sie Swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Powodzenia !! !![/b]
    Panda02
    Level 32  
    Jeśli Cię to interesuje, mogę zeskanować z instrukcji schemat instalacji tego radiotelefonu łącznie ze schematami kabli połączeniowych. Zresztą wsumie nie muszę, ponieważ chodzi o wielostykowe złącze w radiotelefonie i manipulatorze. Złącza mają ponumerowane styki i połączenia są zgodne z numeracją tzn. 1 do 1, 2 do 2 itd. z drobną uwagą 24 do 24 przewodem ekranowanym gdzie ekran do 23 i przewód ekranowany 22 do 22 gdzie ekran przewodu do 21.
    morfi
    Level 11  
    Bardzo bym był wdzięczny gdybyś mi ten schemat zamieścił na forum. Zgóry wielkie dzięki!
    sp3nyx
    Level 13  
    Witam ,Podstawowa sprawa Radmor na swoich tabliczkach znamionowych nie podaje pod żadnym symbolem na jakiej częstotliwości radio pracuje ,jest tam podany typ radia wersja i nr radiotelefonu .Jedynie co możesz zrobić to policzyć częstotliwość pracy na podstawie częstotliwości kwarców w odbiorniku i nadajniku.Ogólnie radia te chodzą 148-161 i 160-174mhz.Aby obliczyć częstotliwość pracy odbiornika należy częstotliwość kwarcu pomnozyć razy 4 i dodać pośrednią 10,7 wynik częstotliwość odbiornika .Nadajnik tak samo częstotliwość kwarcu nadawczego mnożymy razy 18 wynik częstotliwość nadajnika. Jeżeli chodzi o przerobienie tego radia do słuchania róznych częstotliwości to ja bym się w to nie bawił z racji tej że głowica nie posiada obwodów wejsciowych na warikapach diodach pojemnościowych co umożliwia dostrajanie wejścia przy każdej nawet niewielkiej zmianie częstotliwości .
    Pozdrawiam
    Robert
    morfi
    Level 11  
    Dzięki za schemacik, przyda się przy podłączaniu radia. Jak będę miał komplet kabli i antene to podłączę i opiszę tu co i jak. Pozdrowienia