Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZWE7676 s - cieknie przez drzwi

k4psel 27 Kwi 2014 11:54 1530 5
  • #1 27 Kwi 2014 11:54
    k4psel
    Poziom 9  

Witam. Mam bardzo dziwny problem ze swoją zmywarką. Pewnego dnia wyskoczył błąd przelania więc ją rozebrałem. Wody było nie dużo ale na tyle że zadziałał wyłącznik ze styropianowym pływakiem. Po postawieniu jej na kołeczkach obserwowałem skąd cieknie. Cieknie z rynienki pod drzwiami. Pierwsze co zrobiłem do dokładnie ją wyczyściłem. Wszystko było drożne itd. Problem nadal był. po rozebraniu drzwi okazało się że nie cieknie tak jakby było za dużo wody tylko co parę sekund podczas obracania się śmigła. kilka kropel dosłownie czasem leci ciurkiem z rynienki pod drzwiami. Czy istnieje możliwość taka że po wymianie w/w uszczelki pod drzwiami problem zostanie zlikwidowany? Jak podniosłem zmywarkę z przodu o 2 cm problem ustał.

ew proszę o zdjęcie jak powinno wyglądać "połączenie" uszczelek w drzwiach. Dokładnie w prawym dolnym rogu zmywarki.

I mam pytanie czy uszczelka VMI000099 będzie odpowiednia?

0 5
  • Pomocny post
    #2 27 Kwi 2014 20:19
    zhudomel
    Specjalista AGD

Najpierw sprawdź, czy śmigła nie mają zatkanych otworów i czy nie są pęknięte.

0
  • #3 27 Kwi 2014 20:48
    k4psel
    Poziom 9  

Zatkana była jedna skrajna dysza w górnym śmigle. Nie w całości ale jednak. Po wyczyszczeniu puściłem szybki program i jak narazie nie cieknie. Jutro puszcze najdłuższy program i dam znać co i jak.

0
  • #4 28 Kwi 2014 12:29
    k4psel
    Poziom 9  

Po puszczeniu programu normalnego wyciekło 2 nakrętki wody z butelki 5 litrowej. Czyli około 50ml. Ale zmywarka jest lekko przechylona do tyłu. Nożki są odkręcone z tyłu.

Ma ktoś pomysł?

P.S.
    Przepraszam za pisownie ale pisałem z telefonu.

0
  • #6 30 Kwi 2014 10:25
    k4psel
    Poziom 9  

zhudomel napisał:
    Najpierw sprawdź, czy śmigła nie mają zatkanych otworów i czy nie są pęknięte.

Miałes rację. Dolne śmigło było rozklejone mniej więcej w połowie. Dzięki za pomoc. Temat zamykam.

1