Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak puścić sygnał z Sat i anteny dookólnej FM jednym kablem?

27 Kwi 2014 21:48 4197 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    jestem zupełnym laikiem, a baaaardzo ułatwiło by mi życie puszczenie kablem z Sat na dachu dodatkowo sygnału z domontowanej tam anteny FM np.: dookólnej (antena_radiowa_dipol_1ruz_pm_b_A0221), aby wszystko grało jak trzeba? Wyszperałem że trzeba mieć na zewnątrz sumator, (i zwrotnicę chyba...), a w mieszkaniu jakiś rozgałęźnik...

Czy ktoś może pomóc jakimś czytelnym schematem i linkami do niezbędnego a niedrogiego sprzętu? Dodam odbiornik FM jest jeden, antena Sat i antena radiowa planowana też jest tylko jedna (nie potrzebuję kombajnu na naście wejść i wyjść...)

P.S. Czytam również że do tej mojej dookólnej przydałby się jakiś symetryzator - czy to konieczne, a jeśli tak to co polecacie i gdzie w tej instalacji to wkleić?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 2  
    Panowie, oglądałem te schematy...i jak zaznaczyłem w poście nie jestem znawcą tematu, dlatego szukam kogoś kto ten układ pomoże mi zminimalizować do moich mikro potrzeb. Nie potrzebuję multiswitcha i chyba zwrotnicy antenowej też nie, bo antena FM będzie jedna, ale to tylko moje domysły. Wdzięczny będę za info co mam kupić by na "górze" złączyć te dwa kable (z anteny sat i anteny FM), i na "dole", tj. w mieszkaniu by sygnał rozdzielić, i jeden kabel puścić do tunera Polsatu, a drugi do tunera wieży hifi.

Z góry dziękuję za cierpliwość:-)
  • Poziom 2  
    Ok, dzięki. Powalczę:-)