Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dopasowanie impedancyjne głosników w kolumnach

yahuza 30 Kwi 2014 22:55 768 1
  • #1 30 Kwi 2014 22:55
    yahuza
    Poziom 11  

Cześć,

wziąłem się za budowę kolumn, ale okazało się to trudniejsze niż myślałem. Miałem okazję kupić dość tanio kolumnę, która okazała się być zbudowana z samych wooferów, więc zdecydowałem się przerobić ją tak, żeby było prawidłowo.
    Przeczytałem masę tematów na różnych stronach, także FAQ tego działu, jednak na jedno pytanie nigdzie nie mogę dostać jednoznacznej odpowiedzi: Czy można połączyć ze sobą głośniki o różnej impedancji? Ponieważ wydaje mi się, że moc nie będzie płynęła równomiernie do głośników.
    Odpowiedź uzyskałem jedynie na stronie: http://kolumny.prv.pl/,, jednak bez żadnego uzasadnienia.

Te dwa woofery mają impendacje po 4 Ohm i moce kolejno 300 (pasmo 30-1400Hz) oraz 180 W (pasmo 35-2000Hz) RMS.

Do tego mam dwa średniotonowe 200 W RMS, 50-4900Hz, 8 Ohm i dwa wysokotonowe 40 W RMS, 3000-20000Hz, 8 Ohm.

Chciałem połączyć wysoko- i średniotonowe w dwie kolumny oraz woofery w dwóch osobnych obudowach ustawianych przy tych kolumach (połączonych z kolumnami przez zwrotnicę). Problem jest też taki, że nie posiadam aktywnego wyjścia z powermiksera dla subwooferów, tylko po prostu lewy,prawy.
    Czy taki pomysł jest dobry, czy znacie może lepsze rozwiązanie sytuacji?

• #2 01 Maj 2014 13:05
    398216
    Usunięty  

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson