Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo / TP LINK - Problem z internetem - Router.

Naqu 30 Kwi 2014 23:31 1068 9
  • #1 30 Kwi 2014 23:31
    Naqu
    Poziom 7  

Witam, mam mały problem z internetem poprzez router. Niedawno zrobiłem format dysku, i teraz mam problem z internetem (korzystam z laptopa, mam router - TP LINK). Otóż gdy mam podłączony kabel do laptopa mam normalnie internet i wszystko śmiga, jednak przed formatem korzystałem z routera bez kabla poprzez sieć bezprzewodową, jednak teraz po prostu nie mogę się połączyć, jakieś pomysły?

0 9
  • #2 01 Maj 2014 01:33
    CHACA
    Poziom 43  

Zaloguj się na router zmień nazwę sieci, dodaj odpowiednie zabezpieczenie WPA2. Znajdź ta nazwę sieci na komputerze wpisz klucz zabezpieczający. Powinno zadziałać.

0
  • #3 01 Maj 2014 01:45
    lokis3
    Poziom 18  

Najprościej będzie jak zresetujesz router do ustawień fabrycznych (przycisk reset na routerze).
    Następnie podłącz się kablem do routera. W przeglądarce internetowej wpisz adres 192.168.1.1 (login: admin, hasło: admin).
    Przejdź do ustawień sieci bezprzewodowej- ustal nazwę sieci, hasło (najlepiej zabezpieczenie WPA2 jeżeli dostępne), zapisz ustawienia.
    Odłącz kabel sieciowy, odśwież listę dostępnych sieci bezprzewodowych i spróbuj podłączyć się do swojej sieci.

0
  • #4 01 Maj 2014 09:17
    Naqu
    Poziom 7  

Dobra, co dalej Laptop Lenovo / TP LINK - Problem z internetem - Router.

0
  • #5 01 Maj 2014 09:26
    viwaldi1
    Poziom 23  

A sterowniki w laptopie masz wszystkie poinstalowane? Skoro przed formatem router dzialal to i teraz jest ok. Pokaz menadzer urzadzen.

v

0
  • #6 01 Maj 2014 10:33
    Naqu
    Poziom 7  

Instalowałem sterowniki , w sumie programem specjalnym co mi wykrył wszystkie potrzebne sterowniki m. in. do karty graficznej itp. Tutaj Menadżer urządzeń - Laptop Lenovo / TP LINK - Problem z internetem - Router.

0
  • #7 01 Maj 2014 11:03
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Sam widzisz że masz problem przy karcie bezprzewodowej już w samym systemie. Poszukaj odpowiednich sterowników.

0
  • #8 01 Maj 2014 11:43
    Naqu
    Poziom 7  

Właśnie najgorsze jest to , że nie mogę znaleźć odpowiednich sterowników ;/

0
  • #9 01 Maj 2014 11:56
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Strona producenta, tam znajdziesz sterowniki. Zainstaluj w pierwszej kolejności sterowniki do chipsetu (płyty głównej).

0
  • #10 01 Maj 2014 13:11
    viwaldi1
    Poziom 23  

W menadzerze masz napisane jaka masz karte. Wchodzisz na strone Realteka Link i szukasz.

v

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo