Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa

01 Maj 2014 09:49 4641 7
  • Poziom 6  
    Witam

Mam problem. Posiadam napęd ProMatic2 oraz 2 piloty Hormann HSP4 ani jeden pilot ani drugi nie działa. Wszystko chodziło super 4 lata i coś się rozprogramowało. Piloty te mają 4 przyciski i jak się je nosi w spodniach to chyba wszystko się naciska i rozprogramowuje. Proszę o szczegółowa instrukcje programowania przycisków do napędu bo na pewno to nie pierwszy i ostatni raz. Np. aby 2 zewnętrzne były do światła o środkowe do otwierania i zamykania.

Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa

Dziękuje z góry za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam, piloty HSP4 posiadają funkcję blokady wg opisu poniżej (w załączniku rysunek):
    Blokowanie/odblokowanie pilota:
    Naciskać na zmianę oba zewnętrzne (skrajne z lewej/prawej) przyciski funkcyjne w dowolnej kolejności.
    Zakończenie procesu (właczenie/wyłączenie) jest sygnalizowane przez diodę LED
    w następujący sposób:
    • pilot zablokowany - trzy krótkie sygnały (mrugnięcia)
    • pilot odblokowany - jeden długi sygnał (mrugnięcie)
  • Poziom 6  
    Wiem bo tyle znalazłem na stronie producenta w instrukcjach, ale tak jak mówisz sygnalizacja zmieniła się na odblokowane i dalej nie działa. Jeśli ktoś wie o co chodzi proszę o pomoc. Jak miałem na początku zaprogramowane to było super, każdy przycisk od czego innego a teraz gwarancja minęła i radź se sam.
  • Poziom 6  
    Witam

Proszę i instrukcję jak zaprogramować to od nowa.

Dziękuje wszystkim i proszę o pomoc
  • Poziom 24  
    Przyciśnij krótko szary przycisk w napędzie dioda led miga 1 raz na sek. naciśnij pilota i trzymaj tak długo aż led w napędzie zamiga szybciej puść przycisk pilota i powinno działać,potem dwa razy krótko naciśnij szary przycisk napędu dioda miga dwa razy na sek wciśnij i trzymaj inny przycisk na pilocie aż dioda led w napędzie zamiga szybciej i ............
  • Poziom 6  
    Byłem sprawdzić i nic piloty tak jak by były rozprogramowane, po naciśnięciu przycisku na pilocie dioda miga szybko 3 razy.
  • Poziom 24  
    jak dioda na pilocie szybko miga to albo jest zablokowany albo ma już słaba bateryjkę.Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Jest Pan wielki !!! Bramę zaprogramowałem na otwieranie i zamykanie na 2 przyciski środkowe, proszę mi jeszcze pomóc jak zaprogramować zapalanie światła bez otwierania na przyciski zewnętrzne.

Dzięki śliczne za rady