Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa

Kocik444 01 May 2014 09:49 8055 7
 • #1
  Kocik444
  Level 8  
  Witam  Mam problem. Posiadam napęd ProMatic2 oraz 2 piloty Hormann HSP4 ani jeden pilot ani drugi nie działa. Wszystko chodziło super 4 lata i coś się rozprogramowało. Piloty te mają 4 przyciski i jak się je nosi w spodniach to chyba wszystko się naciska i rozprogramowuje. Proszę o szczegółowa instrukcje programowania przycisków do napędu bo na pewno to nie pierwszy i ostatni raz. Np. aby 2 zewnętrzne były do światła o środkowe do otwierania i zamykania.

  Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa Hormann ProMatic2 - Pilot Hormann HSP4 nie działa

  Dziękuje z góry za pomoc
  Pozdrawiam
 • #2
  Adamo.G
  Level 13  
  Witam, piloty HSP4 posiadają funkcję blokady wg opisu poniżej (w załączniku rysunek):
  Blokowanie/odblokowanie pilota:
  Naciskać na zmianę oba zewnętrzne (skrajne z lewej/prawej) przyciski funkcyjne w dowolnej kolejności.
  Zakończenie procesu (właczenie/wyłączenie) jest sygnalizowane przez diodę LED
  w następujący sposób:
  • pilot zablokowany - trzy krótkie sygnały (mrugnięcia)
  • pilot odblokowany - jeden długi sygnał (mrugnięcie)
 • #3
  Kocik444
  Level 8  
  Wiem bo tyle znalazłem na stronie producenta w instrukcjach, ale tak jak mówisz sygnalizacja zmieniła się na odblokowane i dalej nie działa. Jeśli ktoś wie o co chodzi proszę o pomoc. Jak miałem na początku zaprogramowane to było super, każdy przycisk od czego innego a teraz gwarancja minęła i radź se sam.
 • #4
  Kocik444
  Level 8  
  Witam

  Proszę i instrukcję jak zaprogramować to od nowa.

  Dziękuje wszystkim i proszę o pomoc
 • #5
  VIRUS32
  Level 25  
  Przyciśnij krótko szary przycisk w napędzie dioda led miga 1 raz na sek. naciśnij pilota i trzymaj tak długo aż led w napędzie zamiga szybciej puść przycisk pilota i powinno działać,potem dwa razy krótko naciśnij szary przycisk napędu dioda miga dwa razy na sek wciśnij i trzymaj inny przycisk na pilocie aż dioda led w napędzie zamiga szybciej i ............
 • #6
  Kocik444
  Level 8  
  Byłem sprawdzić i nic piloty tak jak by były rozprogramowane, po naciśnięciu przycisku na pilocie dioda miga szybko 3 razy.
 • #8
  Kocik444
  Level 8  
  Jest Pan wielki !!! Bramę zaprogramowałem na otwieranie i zamykanie na 2 przyciski środkowe, proszę mi jeszcze pomóc jak zaprogramować zapalanie światła bez otwierania na przyciski zewnętrzne.

  Dzięki śliczne za rady