Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pendrive - odzysk danych, czy to tak działa?

eMteusz 03 May 2014 23:02 834 4
    eMteusz
    Level 12  
    Witam, o odzysku danych z pamięci flash za bardzo nie miałem do czynienia, raczej próbowałem odzyskiwać bardziej software'owo z HDD co nieźle wychodziło.
    Ok. 3 lat temu zepsuł mi się pendrive(a miałem na nim dość ważne informacje) myślę, że kontroler padł- pendrak był podpięty do radia w samochodzie i rzadko wyjmowany, po podpięciu do komputera znajdowało urządzenie lecz o ile dobrze pamiętam była to dziwna nazwa oraz dysk nie pojawiał się w Moim komputerze.
    Od tamtego momentu zafascynował mnie odzysk danych flash, lecz nigdy się za to nie wziąłem, wiem że jest to bardzo 'droga' wiedza, w internecie nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji( ani książek) na ten temat. Z biegiem czasu dorobiłem się własnego /prawie/ profesjonalnego stanowiska do naprawy komputerów i całkiem przypadkowo stanął tam programator dość znany VP-990 firmy Wellon(który z braku czasu jest nieużywany do dziś i kurzy się w pudełku).

Zmierzam do pytania, mianowicie czy ten programator oraz odpowiedni adapter (na tsop48) pomoże mi odzyskać kod z kostki?

Jeśli tak to czy to by było na takiej zasadzie- podpinam kość do programatora, zczytuję wartość oraz rozszyfrowywuję algorytm?

Aktualnie z pendrive mam z wylutowaną kośc(przygotowałem na przyszłość)

Ci którzy po przeczytaniu będą myśleć 'to i tak za trudne dla Ciebie' albo 'idź się baw czymś innym' z góry dziękuję.

Liczę na odpowiedź, pozdrawiam.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W ten sposób odczytasz dane w postaci jak zapisał je kontroler.
    Trzeba je jeszcze "złożyć" to standardowo widzianej postaci.
    eMteusz
    Level 12  
    Witam, właśnie chodziło mi o taką odpowiedź, a spytam dla upewnienia- czy ten programator podoła takiej operacji?

Kości nie mam na liste obsługiwanych ale producent nadmienił, że jeśli nie występuje kość w spisie to ją może dopisać na życzenie.

Pozdrawiam
    michal_aniol
    Level 33  
    Ten programator nie podoła.
    Do złożenia danych musisz:
    - odczytać poprawnie kość
    - znaleźć a następnie wyeliminować XOR
    - wykonać korekcję błędów ECC, po wcześniejszym znalezieniu algorytmu
    - usunąć miksy
    - złożyć obraz w całość (napiać asembler dla danego kontrolera)

Powodzenia, bo temat jest złożony.
    eMteusz
    Level 12  
    Ten programator nie podoła bo nie jest do tego przeznaczony, czy nie obsługuje czegoś takiego?
    Czy był by ktoś w stanie napisać jaki byłby koszt urządzenia przeznaczonego do tego typu operacji?

Pozdrawiam