Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik kąta pochylenia koła i wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

markslew 04 Maj 2014 23:03 3039 1
  • #1 04 Maj 2014 23:03
    markslew
    Poziom 27  

Cześć!
    Używa ktoś tego typu urządzenia?

http://www.narzedziaserwisowe.pl/produkt/przy..._do_ustawiania_kata_pochylenia_kola-2260.html

Mam pytanie w jakim zakresie mogę mierzyć kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy
    zgodnie z tą instrukcją:

http://www.jonnesway.pl/pdf/1222.pdf

Bo do kąta pochylenia koła mamy skalę na urządzeniu od -3 do + 3 st.

Czy do obliczenia kąta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy dodają jakąś tabelkę do przeliczeń? Chcę zmierzyć/ustawić kąt wyprzedzenia sięgający + 10 st.

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 05 Maj 2014 20:58
    Franciszek Łazowski
    Poziom 13  

Witam!
    Osobiście widzę to urządzenie pierwszy raz, ale jego przydatność wydaje mi się problematyczna. Firma, która je produkuje też nie należy do tych produkujących solidny sprzęt warsztatowy. Jeśli chce się Pan bawić w pomiary geometrii kół, to radzę zainteresować się bardziej profesjonalnym urządzeniem, np. produkcji firmy "Precyzja" w Bydgoszczy, może być np. GTO. Dokonując pomiaru geometrii kół należy mieć możliwość zmierzyć: kąt pochylenia koła, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, zbieżność połówkową i całkowitą kół. Te parametry to minimum, bardziej zaawansowany sprzęt mierzy więcej parametrów. Oczywiście przystępując do badań musimy dysponować stanowiskiem spełniającym warunki ławy pomiarowej. Reasumując, ja bym sobie to urządzonko odpuścił i zainwestował w coś bardziej zaawansowanego technicznie i solidnego.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo