Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinCC 7.0 SP3 ->Step7 - wyświetlanie array w I/O Field wincc

07 Maj 2014 12:23 1578 2
  • Poziom 13  
    Witam,

poszukuję rozwiązania problemu wyświetlenia kodu kreskowego poprzez I/O Field w wincc 7.0 Sp3.

W bloku danych w sterowniku S7-300 przechowuję 30-to elementową tablicę array zmiennych typu CHAR w której przechowuję ostatnio zeskanowany kod kreskowy. Chciał bym ten kod wyświetlić na wizualizacji WinCC, niestety nie mogę.
    W winCC zadeklarowałem zmienną "Text Tag 16-bit character set" podałem długość 30 oraz zaadresowałem.

W winCC w I/O Field data format ustawiłem na string i niestety zaciąga mi znaki zapytania i krzyże.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 13  
    Niestety zmienna "string" to nie "char" zatem pierwsza opcja to umożliwić obsługe wyświetlania zmiennych char w WinCC, tutaj poradnik jak to zrobić:

[url=]http://support.automation.siemens.com/US/llisapi.dll/22015649?func=ll&objId=22014014&objAction=csView&lang=en&siteid=cseus&aktprim=0&extranet=standard&viewreg=US&load=treecontent[/url]

Druga opcja według mnie to przerobić tablice char na string :)
  • Poziom 13  
    Dzięki za odzew. Z tą solucją ze strony siemensa jest jeden problem...nie działa ;) chyba, że źle deklaruje zmienną w winCC ale przerobiłem już masę możliwości. Przerobienia na string wolał bym uniknąć ale chyba to jedyna opcja.
    pozdrawiam