Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF IV - Jakie opony do golfa IV 15"

09 Maj 2014 11:01 10554 6
  • Poziom 14  
    Witam, chciałbym zapytać, czy jeśli założę do golfa IV opony 205/60/R15 to czy będą ok? Teraz mam 195/55/R15 i auto jest trochę za niskie... Mogę kupić używki w dobrej cenie z 6mm bieżnikiem...

Z góry dzięki.
  • Poziom 21  
    Możesz je zakładać, jednak musisz brać pod uwagę rocznik i wersję swojego auta, ten rozmiar który podałeś to chyba 195/65/R15 taki występuje?
  • Poziom 14  
    Oryginalnie są 195/65/R15. Ale bardziej podoba mi się szersza opona no i nie taka gruba ;). Nie chodzi mi tyle o wysokość czy 60 będzie ok, a o szerokość czy 205 będzie ? Bo tak jak pisze, mam już rok 195/55/R15 i jest ok tylko ze niski strasznie.
  • Poziom 21  
    Na 205-kach średnica opony będzie większa o około 31mm.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Przemek1259 napisał:
    Nie chodzi mi tyle o wysokość czy 60 będzie ok, a o szerokość czy 205 będzie ?

Będzie pasowała, możesz spokojnie zakładać.
  • Poziom 14  
    A wpływa to faktycznie na jakieś dużo większe spalanie ? Przez szersze opony?

P.S - i czy na tych szerszych oponach będzie wyczuwalny spadek mocy lub będzie się ciężej kierownicą kręciło? Bo też takie rzeczy słyszałem.

Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

pomoże ktoś?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Przemek1259 napisał:
    A wpływa to faktycznie na jakieś dużo większe spalanie ? Przez szersze opony?

P.S - i czy na tych szerszych oponach będzie wyczuwalny spadek mocy lub będzie się ciężej kierownicą kręciło? Bo też takie rzeczy słyszałem.

Przy zmianie rozmiaru ze 195 na 205 nie poczujesz żadnej różnicy zarówno w spalaniu jak i w kręceniu kierownicą.