Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER ASPIRE 5551-A - Uruchamia się, odpala ale czarny ekran

11 Maj 2014 19:39 2310 5
  • Poziom 17  
    Witam, jak w temacie. Mam Acera 5551-A. Objaw jest taki, że po wciśnięciu przycisku POWER zarówno na baterii jak i zasilaczu, zapala się kontrolka na przycisku, kontrolka na dole z symbolem żarówki i wentylator włącza się na około 5 sekund po czym staje. Ekran cały czas czarny, na VGA również. Dysk i napęd wyjęty. Ram wyjmowałem, podmieniałem. Procesor także. Nie wiem jak w tym modelu zresetować bios ale wylutowałem baterię na 5 minut i wlutowałem z powrotem. Koło baterii są dwa miejsca jakby na przyciski, oznaczone PJ19 i PJ6 - są zwarte cyną, nie wiem czy ma tak być? Oznaczenie płyty: NEW75 LA-5912P Rev. 1.0
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Bios przeprogramowany?
    Jaki prąd pobiera płyta?
    Wykonane pomiary?
  • Poziom 17  
    Biosu nie przeprogramowałem bo nie wiem jak. Płyta w stanie spoczynku nie pobiera nic, po włączeni gdy działa wentylator 940 mA a jak wentylator się wyłączy to 890 mA. Dodam, że sprawdziłem czujnik zamknięcia matrycy i jest ok
  • Spec od komputerów
    Jak doszło do usterki?
  • Poziom 17  
    Oj też chciałbym to wiedzieć. Z tego co słyszałem to działał cały czas a pewnego dnia po prostu pojawił się taki objaw. jednak ile w tym prawdy - nie wiadomo.

Co mogę dalej sprawdzić? Laptop z wyjętym prockiem włącza się na kilka sekund po czym samoczynnie wyłącza. Napięcie baterii z biosu to 2.85 V
  • Spec od monitorów
    Skoro masz na bateryjce Bios"a ponad 2.8V to wsad Bios ocalał.

*na tych płytach od Compal LA-5911P, LA-5912Pi zblizonej -5893A Bios ulatuje ddy napięcie spadnie poniżej 2,5V

Masz w zał. SM od tej płyty, dalej pomiary i diagnostyka...

Czy na zasilaczu i samej Aku to samo?
    Masz napięcie na przycisku ON/OFF (jak się zmienia od 3.3V do 0V) do pin.32 KBC U26 ENE KB926, syg. obecności zasilacza ACIN(pin.127), sygnał zamknięcia pokrywy LID_SW#(pin.109)
    Oczywiście nap. zasilania Bios masz ?
    Jak jest odpowiedz z KBC w stronę mostka South
    - PBTN_OUT#(pin.117) 3.3V oraz EC_RSMRST#(pin.100) 3.3V
    - czy startują przetwornice DC-DC dla zasilania procka i North np. PU15 ISL6265

Masz po dławikach PL3 i PL4 odpowiednio 3.3V i 5V
    Potem do sparwdzenia klucze PQ5 i PQ6 i co za nimi