Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafo toroidalne a mostek prostowniczy

13 Kwi 2005 23:34 4263 7
  • Poziom 10  
    Zeby przetestowac trafo 2x19V (250W 6,5A) zmiezylem 2 pierwsze wyjscia mialem na nich 18,9 V zmiennego pradu, podlaczylem do nich mostek prostowniczy KBPC 3504, co ciekawe na wyjsciu mostka na +/- mam 16,6 V DC a powinno byc kolo 27V. Co moge robic nie tak ?? Przetestowalem wszyskie mozliwe kombinacje, ale na mostek sie da tylko podlaczyc zmienny na AC.... co wydaje mi sie ze jest prawidlowe.... A tu lipa, moze zle dobralem mostek ?? juz sam nie wiem co robic, trafo wydaje sie dobre. Mam jeszcze jeden mostek KBPC 3501 ale jest to samo.
    Prosze o pomoc
    Dzieki
  • Poziom 13  
    daj kondensator i sprawdz ;)
  • Poziom 10  
    jak podlaczylem 1 kabel z trafo do AC na mostku 2 i 3 zwarlem na 0 a 4 tez na AC do mostka, dalem dwie beczki 4700µF/50v to na wysciu +/- mialem okolo 41VDC troche duzo, w/g schematow powinienem miec 27, nie kumam !!! Czy to moze byc wina tego ze nie ma obciazenia, tylko miernik ?? jezeli tak to jak sprawdzic ile jest pod obciazeniem ?? chce wykozystac to do KITu 201-k, jest to wzmacniacz do suba na 2 kostkach TDA.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Brak obciazenia albo cos nie tak podłaczasz. W załaczniku schemat na szybkliego moze ci sie przyda. W necie jest tego duzo.
  • Poziom 10  
    to jest kit 201-k

Zrobiłem tak:
    kupilem trafom toroidalne 2x19V,
    podlaczylem tak jak na twoim schemacie to mostka prostowniczego na kablu +/GND mam 27V i na -/GND tez mam 27V zastosowałem 2 kondensatory 2x4700nF (zrobiłem to wszystko na krutko) do pradu już wyprostowanego podłączyłem jeszcze oddzielne kable i zastosowałem diody regulujące napiecie żebym miał 12V na filtr
    (mc7812 i mc7912 1A) tak jak na moim schemacie wystawionym na elektroniku Tylko ze tera mam 12V miedzy + i - a nie miedzy +/gnd i -/gnd

Przy wlaczeniu suba mam samo pierdzenie i nic wiecej i to dosc mocne, mysle ze po 10sek by głośnika wyrwalo z obudowy.
  • Poziom 31  
    Pierdzenie o niczym dobrym nie świadczy. Nie piszesz konkretnie, o którą końcówkę mocy chodzi. TDA... to sporo układów. TDA7594?
    Może być to silny przydźwięk, albo uszkodzony scalak.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    a to moje cudo do zasilania :-)

dzieki za odpowiedz
    ewentualnie moze ktos mi poradzi jak sprawdzic ktora kostka TDA jest walnieta ??