Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion 15-n070sw z Windows 8 - po włączeniu komputera pokazuje się komunika

buba12345 22 Maj 2014 09:54 2538 2
  • #1 22 Maj 2014 09:54
    buba12345
    Poziom 12  

Laptop to HP Pavilion 15-n070sw z Windows 8 - po włączeniu komputera pokazuje się komunikat "Selected boot image did not Authenticate. Press <Enter > to Continue." Po naciśnięciu Enter laptop się wyłącza :( Pomocy, mam tego laptopa od stycznia, nie było z nim problemów. Dwa razy zdarzyło mi się odświeżyć system generalnie było dobrze.

ostatnio zużycie dysku było przy rozruchu stoprocent ( to chyba normalne) pptem wracało do normy. Komputer mulił jak zaczynał robić sprawdzanie dysku gdyż znalazł błedy. Więc robiłem restart naciskając przycisk zasilania. Po jakimś czasie kliknąłem by sprawdzič dysk przy połączeniu z netem, Alę znowu mulilo więc wyszedłem z Centrum akcji i z poziomu eksploratpra wlaczylem skanowanie i naprawę dysku, wyszło że W8 zaproponował by zrobić to po restarcie systemu. Poszło sprawnje i szybko naprawił i było super. Błędy zniknęły.
    Od tamtej pory system usilnie chciał robič konserwacje, ale to mulilo mi system i zawieszało niektóre aplikacje więc wyłączałem te konserwacje. dzis pojawił się komunikat z tutulu tego wątku.

z poziomu menefzera zadań widziałem że jak dysk jest czasem sto % to dużo zajmował m. in. proces windows problem reporting i jakus plik zaczyna się jego nazwa na ti tiwork czy tiworker. nie wiem czy to pomocne Alę pisze.
    nie wiem czy ktoś z bloku mi się nie włamal do sieći wifi mam program norton internet security podsumowanie pokazał mi komunikat chyba brzmiało "Teredo tunneling coś tam" kliknąlem ogranicz dostęp do sieci nie wiem czy dobrze zrobiłem nie jestem pewny czy to dalej jest w opcjach nortona bo chyba robilem odswiezanie systemu poźniej (nie wiem na 100 procent).

przepraszam za formę ale pisze ze smartfona :(

0 2
  • #3 23 Maj 2014 12:58
    buba12345
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedź. Nacisnalem f2 i wlaczylem rozszerzone sprawdzanie systemu wszystko w normie poza dyskiem hd smart check jest ok, ale hd short dst check failed hd long dst check failed. przy napisie failed jest jakiś kod z cyfr i liter 24 znaki zgrupowane w 4 grupy po 6 oddzielone myslnikami.

pytania:
    1. czy dysk jest nie do odratowania, :( zależy mi na plikach
    2. może tylko funkcja bootu jest zepsuta i czy da się odzyskać pliki z dysku podlaczajac go do mojego blaszaka rok prod 2007
    3. jaką jest najlepsza opcja zadzwonić do hp i oni przyślą mi nowy dysk i telefonicznie wyjaśnia jak go zamontować (to chyba proste?) zaleta tego rozwiązania to mój lapek nie nabawi rys z serwisowni :-) czy wysłać im całego kompa? czy iść we własnym zakresie do jakiegoś serwisu i niech próbują naprawić?
    4. inne sugestie mile widziane

p.s.
    jeżeli przyślą mi dysk czy zgodzą się by zawierał partycje z W8. laptop był kupowany z W8 na pokładzie więc chyba tak.

0