Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo y550 - Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

gallanonymous 25 Maj 2014 20:30 3498 4
  • #1 25 Maj 2014 20:30
    gallanonymous
    Poziom 8  

Witam, bardzo proszę o pomoc, gdyż nie mogę uporać się z tym problemem od paru lat :(
    Posiadam laptop lenovo y550 t6400, Windows 7.
    Wszystkie sterowniki(pod windows) pobrane ze strony lenovo.
    Najnowsze sterowniki karty graficznej.

Problem występuje od kilku lat, ale ostatnio coraz częściej po kilka/naście razy dziennie. Nie mogę już wytrzymać;/

Podczas oglądania filmów(oglądam często) albo grania(co robię raz na ruski rok) problem NIE WYSTĘPUJE!!

Problem występuje głównie podczas przeglądania internetu (dowolną przeglądarką, czy to firefox, chrome, ie-próbowałem wszystkiego).

Raz na jakiś czas ekran laptopa robi się czarny(tak jakby mignął) na 1sekundę, następnie włącza się normalny obraz ten co był wcześniej i jest widoczny komunikat:
    lenovo y550 - Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Znalazłem temat na elektrodzie, który dotyczył podobnego problemu.
    Rozwiązaniem były wysokie temperatury karty graficznej.
    U mnie są one o wiele mniejsze.
    Przedstawiam screeny, które pokazują temperatury wykonane tuż po pojawieniu się komunikatu.
    lenovo y550 - Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność lenovo y550 - Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność lenovo y550 - Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc.
    Dodam, że format i ponowne wgranie windowsa nie pomaga. Próbowałem to już kilkakrotnie...

0 4
  • #2 25 Maj 2014 23:26
    mscgs24
    Poziom 21  

Wymiana pasty pod radiatorem i przeczyszczenie układów chłodzących powinno pomóc. Ja mam FS Amilo Pro v3205, pod Windowsem 8 takie same błędy jak u Ciebie i nie wiem czemu, ale też tylko przy przeglądaniu sieci tak się działo, podobno grafika flash obciąża mocno procesor graficzny, ale to nie moja wersja.

Wymontowałem chłodzenie wyczyściłem stare pasty, nałożyłem nowe i na razie 2 miesiące (ponad) spokoju, ani raz taki błąd się nie pojawił.
    Sterownik standardowy windows8 bo w 8 nie wspierają już mojego lapka.

Nie wiem na ile to pomocne dla Ciebie, ale u mnie pomogło.

0
  • Pomocny post
    #3 26 Maj 2014 10:55
    rafalinda
    Poziom 24  

gallanonymous napisał:

Wszystkie sterowniki(pod windows) pobrane ze strony lenovo.
    Najnowsze sterowniki karty graficznej.

Najnowsze z strony lenovo, czy najnowsze z strony nvidii? Jeżeli sterowniki z strony nvidii to problem jest dosyć znany, ten typ tak ma...
    Niestety trzeba korzystać sterowników tych od lenovo, jeśli masz 64bitowca zainstaluj sterownik o numerku 8.15.11.8691 (strona lenovo).
    Paradoksem jest to, że na win8 + najnowszy sterownik GPU ten problem nie występuje.
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale nawet jak nie korzystasz z komputera, mam tu na myśli widok samego pulpitu.
    Grafika pracuje na maksymalnych zegarach, rzadko na niskich.
    Jest to ewidentny bug sterownika, gdyż nie przełącza taktowania zegarów na niższe (sterowniki od lenovo nie mają tego problemu, nowsze już tak).
    Ratunkiem jest jeszcze wyłączenie TDR, często pomaga ale nie zawsze pomoże.
    http://msdn.microsoft.com/en-us/Library/Windows/Hardware/ff569918(v=vs.85).aspx

1
  • #4 26 Maj 2014 15:32
    gallanonymous
    Poziom 8  

Posiadam najnowsze sterowniki karty graf. ze strony nvidia,
    spróbuję zainstalować te ze strony lenovo i dam znać ;) Chociaż są one trochę stare bo z 2009r...

0
  • #5 02 Cze 2014 17:59
    gallanonymous
    Poziom 8  

Po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej ze strony lenovo problem już nie występuje.
    Szkoda tylko, że te sterowniki są z 2009r., ale jak w nic nie gram to nie ma problemu dla mnie.
    Pozdrawiam.

0