Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z routerem TL-WR842ND -

GoodSnoopy 26 May 2014 22:29 2352 13
    GoodSnoopy
    Level 8  
    Witam. Od niedawno borykam się z problem, który dotyczy router'a TP-LINK WR842ND. Został on zakupiony niedawno i na początku nie było z nim problemu. Internet działał bardzo szybko w komputerze stacjonarnym, laptopie, telefonie, ps3 oraz w telewizorze jednak od kilku dni spowalnia on internet w komputerze stacjonarnym oraz zanika na ps3, który stoi razem z nim w pokoju. Strony, które przedtem ładowały się w zaledwie kilka sekund teraz ładują się ponad minute lub wyskakuje komunikat o błędzie połączenia. Moim dostawcą internetu jest Vectra. Do ich modemu podłączony jest mój router (modem Vectry nie posiada wbudowanego router'a). WIFI jest na hasło a na komputerze nie znalazłem żadnych wirusów. Zresetowałem ustawienia routera do fabrycznych i od nowa skonfigurowałem go za pomocą dołączonej płyty przez producenta (bez pozytywnych rezultatów). Podłączając modem bezpośrednio do komputera internet działa jak należy. Chciałbym prosić Was o pomoc bo przeglądałem fora i nie mogłem znaleźć rozwiązania.

Jeśli napisałem temat w złym dziale to proszę moderatora o przeniesienie go do działu związanego z tym problem.

Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam, Wojtek.
    parek64
    Level 14  
    Zobacz na stronie TPLINK-a czy jest może nowy firmware do tego routera. Bo jak jest, to warto zaktualizować. Zawsze są jakiejś poprawki wnoszone i może to coś pomoże.
    GoodSnoopy
    Level 8  
    Sprawdziłem na routerze mam wgrany najnowszy (V 2.0), na stronie nie ma nowych aktualizacji.
    luk526
    Level 13  
    Możliwe, że dostawca ma jakiś problem u siebie. Nie możemy tego wykluczyć. Wejdź w uruchom, wpisz: cmd , następnie potwierdź enterem a później wpisz: ping -t google.pl , zaczną wyskakiwać linie w odstępie sekundy z czasem opóźnienia. po 20 takich przeskokach zrób screena i wklej tutaj:)
    GoodSnoopy
    Level 8  
    Proszę bardzo. Dodam również, że teraz również wolno chodzi gdy jest podpięty oraz najwolniej ładują się strony typu FB, YT

Problem z routerem TL-WR842ND -
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Zrób testy prędkości i WinMTR i daj obrazeki na forum - Link
    GoodSnoopy
    Level 8  
    Proszę. Nie wiem czy to skanowanie przez program WinMTR ma zakończyć się automatycznie więc zrobiłem ss podczas skanowanie, a jak się zakończy to ewentualnie wstawię zdjęcie zakończonego testu.

Problem z routerem TL-WR842ND - Problem z routerem TL-WR842ND -
    jimasek
    Dane prędkości zgadzają się z tym co masz na umowie? W tej chwili jakoś nie widać większych problemów.
    GoodSnoopy
    Level 8  
    Owszem, zgadzają się. To ja już nie wiem co się dzieje.
    jimasek
    Spróbuj dopisać do DHCP routera jakieś DNS-y. Mogą być Vectro-we lub jakiś uniwersalne - Link
    GoodSnoopy
    Level 8  
    Niestety niezbyt to pomogło. Na pewno jakaś lekka różnica jest. Dziwie się, że na początku było wszystko ok a od jakiegoś czasu wszystko się zepsuło.
    luk526
    Level 13  
    Hmm dziwna sprawa. Wszystko wygląda ładnie i sprawnie. Spróbuj ustawić w routerze Bandwidth Control na Min/Max Bandwidth.
    GoodSnoopy
    Level 8  
    Na razie jest już w miarę ok, zobaczymy później. Będę pisał w razie problemu. Dziękuje za rady chłopaki ! : )
    adamekm13
    Level 11  
    Quote:
    Niestety niezbyt to pomogło. Na pewno jakaś lekka różnica jest. Dziwie się, że na początku było wszystko ok a od jakiegoś czasu wszystko się zepsuło.

Mam taki rooter ver 2.0 + modem Vectra i miałem takie same problemy. Zainstaluj OpenWrt Gargoyle PL i bedziesz miał super sprzet i wiele wiecej mozliwosci. Na firmowym oprogramowaniu za dobrze to nie działa a nawet powiedziałbym kiepsko. Najgorsza chyba jest ta czkawka podczas ładowania stron.Na OpenWrt tego niema strony ''wskakują'' jak zdjecia. Rooter ma 8Mb flash - sporo i 32Mb ram -też nieźle można wlutować 64Mb.
    Testowałem : DD-WRT, SuperWRT, OpenWrt, Luci, Gargoyle i oryginalne.

http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl
    http://tplink-forum.pl/aktualny-firmware-garg...wrt-gargoyle-luci-dd-wrt-na-routerze-tp-link/

Tak to wyglada :
    Problem z routerem TL-WR842ND - Problem z routerem TL-WR842ND - Problem z routerem TL-WR842ND - Problem z routerem TL-WR842ND -

Gdybyś się zdecydował na gargulca , którego ci polecam:
    http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/

najpierw squashfs-factory.bin
    nastepnie squashfs-sysupgrade.bin

Domyślne hasło :password

Gdyby cos poszlo nie tak (spoko)jest tryb recovery:
    http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-li...w-tp-link-%28na-przykladzie-tl-wr842nd-v2%29/

Gdybyś po gargulcu chciał powrócić do oryginalnego firmware tu masz wsad bez boot : TL-WR842ND V2 TL-WR842ND-V2-stripped.zip
    http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr842nd

Powodzonka !