Podobnie jak 8-bitowa magistrale, z ta roznica ze, aby przeslac caly bajt do kontrolera musisz rozdzielic go na dwie polowiki i kazda "wprowadzic" do kontrolera z osobna. Zaczynasz oczywiscie od rozkazu inicjujaceego,(a konkretnie jego polowki), ktorym mozesz ustawic bit odpowiadajacy za szerokosc magistrali. a pozniej ustawiasz i "wklokowujesz" druga polowke. TAk samo robisz ze wszystkimi nastepnymi rozkazami, czy danymi.Nie pamietam juz czy w pierwszej kolejnosci podawalo sie starsze, czy mlodsze 4-bity, ale materialow w sieci na ten temat jest tyle, ze na pewno gdzies to znajdziesz i sobie poradzisz.
pozdrawiam