Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

serwer pocztowy

18 Apr 2005 18:26 1436 6
  • Level 14  
    Witam
    Sorki bo to post troche nie na temat ale spróbuje może ktoś pomoże.
    Chce zrobić serwer pocztowy. Czy sam win 2003 oferuje taką możliwość? Myślałem także o MS Exchange ale nigdzie nie mogłem znaleźć polskiej instrukcji do tego programu. Może Wy takową posiadacie i możecie się podzielić. Chciałbym aby pracownicy mieli własne skrzynki pocztowe.a domena jako nazwa firmy np. jkowalski(malpa)firma.pl
    Pozdrawiam
  • Level 13  
    Polecam CommuniGate Pro. Do poczytania o nim jest tutaj http://www.stalker.com. Jest wersja pod win32. Ja uzywam go na linuxie i bardzo sobie chwale. Jest to wersja trial, bez limitu, a dokladniej mozemy tak dlugo testowac az nie bedziemy w pelni zadowoleni z programu :) Konfiguruje sie go bardzo fajnie via www.
  • Level 14  
    Troche przejrzałem opis tego programu i wydaje się być ok. Tylko szkoda że wszystko opisane po angielsku.

A teraz poprawcie mnie jesli się mylę. Mam serwer z adresem 111.222.333.444 (np.) Na nim konfiguruje serwer pocztowy (np. CommuniGate Pro). Czyli tworzę domenę i jeszcze pare rzeczy. W kliencie pocztowym (np. Outlook) jako serwer pop3 i smtp wpisuję adres serwera pocztowego 111.222.333.444 i userki mogą korzystać z poczty. Zgadza się czy to działa trochę inaczej?
  • Level 42  
    majes wrote:
    Mam serwer z adresem 111.222.333.444 (np.) Na nim konfiguruje serwer pocztowy (np. CommuniGate Pro). Czyli tworzę domenę i jeszcze pare rzeczy. W kliencie pocztowym (np. Outlook) jako serwer pop3 i smtp wpisuję adres serwera pocztowego 111.222.333.444 i userki mogą korzystać z poczty. Zgadza się czy to działa trochę inaczej?
    Aha, tylko lepiej jak sobie userki wpiszą moja.domena.pl jako serwer i jeszcze żeby wzieli pod uwage włączenie opcji autoryzacji jesli serwer tego wymaga.
  • Level 14  
    Wszystko super. A może jest jakiś program który przynajmniej instrukcję obslugi ma po polsku? Ułatwiło by mi to życie. Albo polska wersja HawTo do CommuniGate Pro.

A i jeszcze jedno.
    Czy jest możliwość tak skonfigurować program aby poczta nie była ściągana na dysk klienta tylko pozostawała na dysku serwera. Problem w tym żeby ludziska mieli dostęp do poczty z pracy i domu. Bo teraz (skrzynka onet) jesli ktoś sobie ściągnie poczte w domu to w pracy juz jej nie moze odczytac.
  • Level 14  
    Czyli nawet jeśli kożystam z serwera pocztowego to i tak będę musiał mieć założoną skrzynkę w np. Onecie? Kurcze a myślałem że już tej skrzynki nie będę musiał mieć i za wszystko będzie odpowiedzialny właśnie ten serwer. No dobra a czy w takim wypadku jedna skrzynka na onecie wystarczy do obsługi 10 skrzynek dla moich przedstawicieli? I powiedzcie mi jeszcze czy jeśli ktoś, jakiś klient będzie chciał wysłać pocztę do mojego pracownika to wpisuje adres skrzynki wirtualnej (np. jkowalski(malpa)firma.pl) czy w onecie (np. firma(malpa)onet.pl)