Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xprog-m 5.0 - problemy z instalacją

zdzich42 04 Jun 2014 17:07 4938 4
 • #1
  zdzich42
  Level 40  
  Mam problem z zainstalowaniem oprogramowania dostarczonego na płytce wraz z nowym programatorem. Uruchamiam NEW50.exe i przebiega instalacja lecz po jej zakończeniu nie mam ikony na pulpicie. W zakładce wszystkie programy widzę Device Programmer Desktop ale nic nie potrafię dalej uruchomić. Pytanie czy coś robię niepoprawnie? Czy windows 7 obsługuje ten programator?. Może znajdzie się ktoś kto pomoże. Prawdę mówiąc, nie mam zbyt dużej wiedzy w temacie instalacji i jak do tej pory programując posługiwałem się Willemem, nie było problemów. Teraz nie mam już komputera stacjonarnego, więc musiałem zmienić programator no i się zaczęło... :D
 • Helpful post
  #2
  ECU Repair
  Level 10  
  Nie napisałeś dwóch rzeczy - czy programator jest oryginalny czy jest to klon? Jaką masz wersję systemu Windows 7? 32 czy 64bit ?

  Zarówno oryginał jak i chinczyk bez problemu pracuje pod systemem Windows 7 32bit, na x64 nie testowałem.

  Sugerując się nazwą pliku sądzę że instalka z której korzystasz to jakaś skośnooka kombinacja - w załączniku masz oficjalne sterowniki i aplikację bez problemu działające z klonami w wersjach 4.5 i 5.0.

  Jeżeli nadal będziesz miał problem z uruchomieniem programu przeskanuj komputer programem ComboFix.

  Piszesz że przesiadłeś się z Willema na xprog-a - nie wiem czy wiesz ale są to trochę inne sprzęty - willem obsługiwał flashe i eepromy, natomiast xprog obsługuje mcu i eepromy - flasha tym nie zaprogramujesz.

  Jeżeli będziesz szukał jakiegoś programatora bezstresowo działającego pod Windows 7 i obsługującego większość flashy to daj znać, bo przerobiłem sporo tego sprzętu zanim znalazłem coś naprawdę sensownego.
 • #3
  zdzich42
  Level 40  
  Wiadomość od producenta - ten programator nie pracuje z win7 64bit.
  kol. ECU Repair w związku z tym czekam na radę co kupić?
 • Helpful post
  #4
  ECU Repair
  Level 10  
  W praktyce posiadanie 64-bitowego może ograniczyć wybór w przypadku programatorów.

  Chyba najlepszym rozwiązaniem byłby zakup drugiego komputera - ja u siebie rozwiązałem problem w taki sposób że na jednym komputerze z Win7 pracuję na plikach itp, natomiast komputer z WinXP służy tylko i wyłącznie do obsługi programatorów.
 • #5
  zdzich42
  Level 40  
  Chyba sprawię sobie "starego" laptopa do celów programowania pamięci. Gdyby były inne ciekawe propozycje proszę na PW.