Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xprog-M 5.5.1 - brak komunikacji, pierwsze uruchomienie.

Adek4100 17 Sie 2017 16:46 738 0
  • #1 17 Sie 2017 16:46
    Adek4100
    Poziom 17  

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Przeszukując forum i gromadząc informację nt. programatorów dla poczatkujących użytkowników zdecydowałem się na zakup Xprog-M 5.5.1 (KLON). Chciałem pomału zacząć zabawę i naukę z tym urządzeniem natomiast już w pierwszym etapie mam problem z odczytem jakiekokolwiek z EEPROM'ów. Próbowałem już wszystkich możliwych kombinacji począwszy od instalacji sterowników i uruchomieniu oprogramowania na komputerze z systemem Win 7 (PC) poźniej przesiadłem się na laptopa natomiast na nim jest ten sam system operacyjny, aktualnie teraz zainstalowałem sobie XP SP3 na komputerze stacjonarnym i również nic nie rusza. Wczoraj walczyłem z tym na wszystkie możliwe sposoby natomiast przy uzyciu kabla USB. Dzisiaj jeszcze zakupiłem sobie kabel RS i próbowałem ruszyć cały programator z poziomu PC po starym jak dotychczas niezawodnym dla mnie portem COM i systemem XP. Również bezskutecznie.

Program w każdym z przypadków uruchamia się, wybieram urządzenie ( próbowałem odczytać 93c66 a aktualnie walcze z pamięcia radia 95640). Po wybraniu nic się nie dzieje natomiast po wciśnieciu "BLANK" zaświeca się zielona dioda i aktualnie informacja ze dana pamięc obsługiwana jest wyłącznie z systemem NT, wczoraj na Win 7 tego błędu nie miałem natomiast nie było postępu procesu cały czas 0% i w końcu informacja że pamięć nie odpowiada. Pamięć wlutowana w podstawkę EEPROM w poprawną stronę natomiast próbowałem już poźniej również ja obracać. Przejścia pomiędzy stopkami pamięci a nóżkami podstawki są ok, a wiec pamieć wlutowana jest poprawnie.

Czy trafiłem na uszkodzony programator, czy może jak już gdzieś wyczytałem warto spróbować zrobić downgrate do wersji 5.1?

0 0