Witajcie,
Nie jestem do końca pewien czy wybrałem dobry temat z racji trudnej diagnozy problemu, ale jest to raczej kwestia software. Jeśli źle umiejscowiłem wątek to przepraszam.
Mój komputer to:
Karta graficzna XFX R9 280X - 1000M DD Boost Edition - 3072 MB DDR5 R9-280X-TDFD
Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)
Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Płyta główna ASRock Z87 Extreme3 /Z87/SATA3/USB3/PCIE3.0/s.1150/ATX (Z87 Extreme3)
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
Zasilacz Chieftec GPS-600A8, 600W, box (GPS-600A8)
Dysk SSD Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT120M500SSD1.PK01
Obudowa Zalman ZALMAN Z3 - USB3.0 - CZARNA
system: W7 x64
Zestaw świeżo kupiony. Po postawieniu windowsa dźwięk działał, więc to nie jest raczej problem hardware'owy. Po zainstalowaniu sterowników pojawił się problem z dźwiękiem - słyszę ciągły szum (jak z mikrofonu na wietrze), cichy pisk ale dźwięku prawie brak. Prawie, ponieważ jak ustawię głośniki na wysoką głośność to delikatnie słychać dźwięk np muzyki albo testu głośności. W zakładce dźwięk miga mi jedno urządzenie z wyłączonego na włączone (screeny poniżej) na zmianę a przy zainstalowanych sterownikach Realteka pojawia się komunikat podłączono/odłączono gniazdo. Znika po wyłączeniu komunikatów w opcjach realteka i wyłączeniu przedniego panelu (słuchawki+mikrofon). Co dotychczas próbowałem zrobić:
1) przeinstalować sterowniki Realteka
2) odinstalować inne sterowniki, które mogłyby się gryźć (poza graficznymi)
3) sprawdzić czy jest dźwięk na innym sprzęcie - nie gra zarówno na słuchawkach, jak i głośnikach systemowych i wieży audio (na kablu analogowym)
4) W zakładce dźwięk wyświetla mi następujace urządzenia (słuchawki migają - pojawiają się i znikają bardzo szybko):
5) Próbowałem ustawić głośniki na urządzenie domyślne, wyłączyć SPDIF, mikrofony itp - w żadnej konfiguracji nie zmieniało szumu i dźwięku
6) próbowałem zmieniać jakiekolwiek opcje w menadżerze realteka i w opcjach dźwięku windowsa - nic nie pomagało
7) Próbowałem odłączać inne kable z komputera - tylko wyjęcie zasilania uciszało szum
Skończyły mi się pomysły. Proszę pomóżcie, bo kupiłem nowy sprzęt a nie mam się nim jak nacieszyć.
Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:
Usunięcie sterowników dźwiękowych w menadżerze urządzeń wyciszyło szum i w zamian za niego pojawiło się pipanie, które brzmi dokładnie jak puls w szpitalu... Czy ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł co można jeszcze zrobić? Usunięcie sterowników karty graficznej także nie pomogło.
Nie jestem do końca pewien czy wybrałem dobry temat z racji trudnej diagnozy problemu, ale jest to raczej kwestia software. Jeśli źle umiejscowiłem wątek to przepraszam.
Mój komputer to:
Karta graficzna XFX R9 280X - 1000M DD Boost Edition - 3072 MB DDR5 R9-280X-TDFD
Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)
Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
Płyta główna ASRock Z87 Extreme3 /Z87/SATA3/USB3/PCIE3.0/s.1150/ATX (Z87 Extreme3)
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
Zasilacz Chieftec GPS-600A8, 600W, box (GPS-600A8)
Dysk SSD Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT120M500SSD1.PK01
Obudowa Zalman ZALMAN Z3 - USB3.0 - CZARNA
system: W7 x64
Zestaw świeżo kupiony. Po postawieniu windowsa dźwięk działał, więc to nie jest raczej problem hardware'owy. Po zainstalowaniu sterowników pojawił się problem z dźwiękiem - słyszę ciągły szum (jak z mikrofonu na wietrze), cichy pisk ale dźwięku prawie brak. Prawie, ponieważ jak ustawię głośniki na wysoką głośność to delikatnie słychać dźwięk np muzyki albo testu głośności. W zakładce dźwięk miga mi jedno urządzenie z wyłączonego na włączone (screeny poniżej) na zmianę a przy zainstalowanych sterownikach Realteka pojawia się komunikat podłączono/odłączono gniazdo. Znika po wyłączeniu komunikatów w opcjach realteka i wyłączeniu przedniego panelu (słuchawki+mikrofon). Co dotychczas próbowałem zrobić:
1) przeinstalować sterowniki Realteka
2) odinstalować inne sterowniki, które mogłyby się gryźć (poza graficznymi)
3) sprawdzić czy jest dźwięk na innym sprzęcie - nie gra zarówno na słuchawkach, jak i głośnikach systemowych i wieży audio (na kablu analogowym)
4) W zakładce dźwięk wyświetla mi następujace urządzenia (słuchawki migają - pojawiają się i znikają bardzo szybko):
5) Próbowałem ustawić głośniki na urządzenie domyślne, wyłączyć SPDIF, mikrofony itp - w żadnej konfiguracji nie zmieniało szumu i dźwięku
6) próbowałem zmieniać jakiekolwiek opcje w menadżerze realteka i w opcjach dźwięku windowsa - nic nie pomagało
7) Próbowałem odłączać inne kable z komputera - tylko wyjęcie zasilania uciszało szum
Skończyły mi się pomysły. Proszę pomóżcie, bo kupiłem nowy sprzęt a nie mam się nim jak nacieszyć.
Dodano po 1 [godziny] 40 [minuty]:
Usunięcie sterowników dźwiękowych w menadżerze urządzeń wyciszyło szum i w zamian za niego pojawiło się pipanie, które brzmi dokładnie jak puls w szpitalu... Czy ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł co można jeszcze zrobić? Usunięcie sterowników karty graficznej także nie pomogło.