logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Stycznik XBS MDR-18, cewka 230V – jak poprawnie podłączyć A1/A2, cewka nie puszcza

kimi9 07 Cze 2014 16:36 5847 2
REKLAMA
  • #1 13687111
    kimi9
    Poziom 11  
    Posty: 56
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    Posiadam stycznik trójfazowy (cewka 230V), podpinam pod A1 i A2 wyjścia ze sterownika i jest dziwny problem; pomimo tego że zasilanie układu jest wyłączone (ale napięcie 230V nadal podane na płytkę) stycznik dalej trzyma.

    Jeżeli pod A1 i A2 równolegle podpiąłem dowolne urządzenie stycznik działał prawidłowo.

    Teraz moje pytanie, jak zrealizować to rozładowanie cewki, bądź też jak podłączyć ten stycznik.
    Stycznik XBS MDR-18, cewka 230V – jak poprawnie podłączyć A1/A2, cewka nie puszcza

    Stycznik: XBS MDR-18

    Na wyjściu triaka jest podłączony warystor, lecz po jego wylutowaniu sytuacja jest taka sama.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 13687264
    elservice
    Poziom 15  
    Posty: 85
    Pomógł: 16
    Ocena: 7
    A jaka jest odległość między sterownikiem a stycznikiem?
    Jeśli nie jest duża ( > 10 m) może kolega do triaków dodać
    szeregowy układ RC (100 Ω, 100 nF/600V) podłączony równolegle do warystorów.
  • #3 13687368
    kimi9
    Poziom 11  
    Posty: 56
    Pomógł: 3
    Ocena: 4
    Odległość, hmmm... max 10cm :)
    Ok, dziękuję bardzo za pomoc
REKLAMA