logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podłączenie stycznika. Na jakie styki przychodzi zasilanie?

stieg 05 Lut 2007 13:25 7593 4
REKLAMA
  • #1 3530883
    stieg
    Poziom 17  
    Posty: 341
    Ocena: 39
    Witam
    Mam taki problem!!
    Czy zasilanie przychodzi na stycznik na styki UVW czy RST ??

    Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
    Baszek
  • REKLAMA
  • #2 3530929
    ROmper_Wroc
    Poziom 12  
    Posty: 43
    Pomógł: 1
    hmmm sprawdź miernikiem opór, cewka bedzie miała jakąś konkretną rezystancje a styki albo brak przejscia albo pełne przejscie :) Pozdro
  • REKLAMA
  • #3 3530995
    irekub
    Poziom 12  
    Posty: 81
    Pomógł: 1
    Ocena: 24
    Zaciski RST(dawniej),obecneL1,L3,L5,oraz UVW/L2,L4,L6 to zaciski głównych torów prądowych stycznika. Zasilanie wg.oznaczeń należy podać na te pierwsze ,chociaż przy styczniku nie ma to większego znaczenia.No chyba że jest wyposażony w jakieś ukł.gasikowe.Natomiast zaciski cewki to A1 iA2.
  • REKLAMA
  • #4 3532142
    Henry12
    Poziom 17  
    Posty: 275
    Pomógł: 6
    Ocena: 100
    Najlepiej pod RST chociaż jak napisali poprzednicy nie ma to znaczenia do pracy stycznika to jednak oznaczenia sugerują że na tych stykach może być stale napięcie bez zadziałania stycznika .Ułatwia to póżniejsze naprawy no i BHP też ważne .Uszanowanie!
  • #5 3536171
    and61
    Poziom 27  
    Posty: 1073
    Pomógł: 70
    Ocena: 246
    w sumie żadna róznica, wymiany stycznika i tak dokonujesz po wyłączenia zasilania na wyłączniku głównym , a tylko wszelkiego typu pomiary pomocnicze wykonujesz na załączonym zasilaniu (pomiar napięć , prądu)
REKLAMA