Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai i30 - Głośne stuki pod czas skrętu kierownicy w prawo

zydanet83 08 Cze 2014 09:52 1761 2
  • #1 08 Cze 2014 09:52
    zydanet83
    Poziom 14  

Witam wszystkich.

Od niedawna zmagam się ze znacznym problemem w moim i30 . Z góry uprzedzam , że problem nie pojawia się ciągle , lecz raz na jakiś czas.

Co jakiś czas podczas skrętu kierownicą w prawo wyczuwam delikatny opór , po czym jak dalej skręcam słyszeć głośny jak by gumowy brzdęk , po czym jak kręcę dalej wówczas w prawo słychać jeszcze głośniejszy głuchy brzdęk . Coś jak by naprężała się sprężyna w zawieszeniu i nagle puściła .

W przypadku gdy kręcę w prawo i poczuje owy opór ( ale naprawdę delikatny ) i te głuche brzdękniecie odbije kierownicą w lewo wówczas , czuje znaczny opór , który kończy się tym samym głośnym brzdęknięciem .

Rozebrałem kolumny kierownicze z obu stron , po lewej stronie łożysko wręcz się rozsypało , wiec wymieniłem oba . Przez jakieś 3 tyg. spokój , aż znowu to samo . Rozebrałem zaś całą kolumnę ( bo myślałem , że coś źle poskładałem ) na jakieś 1,5miecha spokój , aż wczoraj zaś to samo .
    Dodam , że przy okazji wymiany łożysk na amorach wymieniłem łączniki stabilizatorów , wahacze itp.

Boje się , że to może być maglownica , biorąc pod uwagę , że gdy wyłączę wspomaganie czuje delikatny stukot z maglownicy , którego niedawno nie było i nie jest to łącznik ...

Może ktoś się spotkał z takim problemem jak mój !!! Może to nie maglownica a np. poduszki sprężyny ( chodź na oko sa dobre ) .

Dodam że problem pojawia się na postoju i pod czas jazdy .

• #2 08 Cze 2014 10:18
    mechanik33
    Poziom 15  

Skoro łożysko nie pracuje,to powinno być widać jak sprężyna szarpie,przeskakuje podczas kręcenia.Wystarczy druga osoba.

• #3 08 Cze 2014 14:32
    zydanet83
    Poziom 14  

No tak ale usterka powstaje zazwyczaj jak jadę autem . np. na mieście wiec nie ma możliwości zatrzymania się na środku skrzyżowania . Jak bym mógł przewidzieć kiedy ona powstanie to bym sprawdził czy to sprężyna ...

Dodano po 3 [godziny] 55 [minuty]:

Głównie interesuje mnie fakt czy maglownica może powodować tak głośne ( bo słyszalne z około 10m ) głuche brzdęki . Analizując budowę maglownicy dochodzę do wniosku , że chyba nie ...Ale mechanikiem nie jestem ... Podejrzewam że jednak problem może tkwić nadal w kolumnie ...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME