Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Miele W723 zawiesza się.

JaroooK 12 Cze 2014 17:01 1245 10
  • #1 12 Cze 2014 17:01
    JaroooK
    Poziom 9  

Tak jak w temacie pralka zawiesza się. Pracuje, nie posuwając kolejnych czynności do przodu. Sprawia wrażenie jakby przeszkadzało jej najdrobniejsze zanieczyszczenie filtra. Po spuszczeniu wody wężykiem, wyczyszczeniu filtra i ponownym uruchomieniu pracuje juz do końca. Prosze o pomoc.

0 10
  • #2 14 Cze 2014 21:18
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Czy pompa spustowa była sprawdzana?(Czy jest drożna, czy pracuje poprawnie)

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #3 14 Cze 2014 21:46
    JaroooK
    Poziom 9  

Dzień dobry.
    Będę wdzięczny za podpowiedź jak sprawdzić wydajność pompy, która generalnie działa. Wczoraj kolejna niespodzianka. Wskaźnik postępu prania był o jeden ząbek przed końcem cyklu i stwierdziłem, że chyba będzie OK. Za chwile pralka rozpoczęła prać na nowo......
    Jarek

0
  • #4 14 Cze 2014 23:52
    viiking
    Poziom 25  

Sprawdź grzałkę, sondę temperatury(termostat) i komorę impulsową hydrostatu.

0
  • #5 15 Cze 2014 00:10
    JaroooK
    Poziom 9  

Dziękuję za sugestie, ale teraz widzę jaki byłem nie precyzyjny w opisie objawów. To zawieszanie się występuje w obszarze płukania. Dlatego wspomniałem o pompie i filtrze. Przepraszam.

0
  • #6 15 Cze 2014 10:01
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Zorientowałem się, że tutaj występuje mechaniczny programator.
    Trzeba zobaczyć, jak on się zachowuje tuż przed wystąpieniem tego zacięcia.
    Wygląda mi to na jakąś nieprawidłowość właśnie programatora.

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #7 15 Cze 2014 14:49
    JaroooK
    Poziom 9  

Tego właśnie się obawiam. Problem w tym że objawy wskazują na nie wiadomo co. Nie oglądałem jeszcze tego programatora, ale nasuwa mi się obraz jakiejś poluzowanej śruby i luźnych krzywek i styków. Tylko że to forum na ścisłe tematy, a nie filozoficzne.

0
  • #8 15 Cze 2014 17:05
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Tak jak oczywiście napisałem - progamator do sprawdzenia.
    Kolega napisał, że to zacięcie występuje podczas płukania. A czy więc pranie przebiega poprawnie?
    (czy woda jest poprawnie nalewana, czy woda się grzeje, czy jest przed płukaniem poprawnie wypompowywana?)

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #9 15 Cze 2014 17:10
    JaroooK
    Poziom 9  

ae.k szczerze to muszę sam dogłębnie zbadać ten temat bo dopóki pralka prała wszystko było w porządku ale ostatnia osoba która zajmuje się praniem zaczęła zgłaszać takie problemy I sam tego jeszcze nie mogę rozgryźć. Bardzo proszę obserwować ten wątek a ja będę obserwował każdy pranie.moje dotychczasowe obserwacje wskazują na prawidłowy przebieg prania dopiero w trakcie płukania pojawiają się problemy. przypadek z restartem programu prania zauważyłem po raz pierwszy.

0
  • #10 15 Cze 2014 17:18
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    W takim razie "elementy peryferyjne" (pompa, grzałka, hydrostat, termostat) są sprawne.
    Czekamy na oględziny programatora.

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #11 15 Cze 2014 17:20
    JaroooK
    Poziom 9  

To będzie poniedziałek, wtorek. Na razie dziękuję.

1