Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra G - Sterownik wentylatorów ("klimatyzacji") FR CG - fotki

jangcy80 16 Jun 2014 21:16 13224 4
    jangcy80
    Level 12  
    Witam
    Zauważyłem że sporo ludzi szuka informacji nt różnic w sterownikach wentylatorów w Astrze G.
    Tak się złożyło że szukałem tego dla Taty. W aucie ma sterownik oznaczony literami FR - Astra G 16V 1.6 rok 99 (przed modyfikacją silnika), klimatyzacja i dwa wentylatory.
    Na szrocie ciężko było mi znaleźć sterownik FR. W końcu znalazłem, ale przy okazji znalazłem CG, były też WG, ale na trzy szkoda było mi pieniędzy.
    Ze wstępnych oględzin FR był w autach z silnikiem co ma przepustnice na linkę. CG i WG w autach z przepustnicą elektrowniczą (silnik po modyfikacji). Wszystkie 3 modele były w autach z klimatyzacją i z dwoma wentylatorami.
    FR i CG mają taki sam układ pełnych/pustych pinów na wtyczkach.
    Niestety nie wiem jakie moduły były w Astrach z dieslem ani jakie były w modelach bez klimy.
    Poniżej fotki modułu FR i CG. Wizualnie są takie same. FR miał podzespoły z Japoni a CG z Filipin. FR na jednym z chipów miał V1 a CG V2. Innych różnic nie zauważyłem. Jeśli się uda podłączyć dwa i obydwa będą działać, to dam znać.
    Pozdrawiam.

Astra G - Sterownik wentylatorów ("klimatyzacji") FR CG - fotki Astra G - Sterownik wentylatorów ("klimatyzacji") FR CG - fotki Astra G - Sterownik wentylatorów ("klimatyzacji") FR CG - fotki Astra G - Sterownik wentylatorów ("klimatyzacji") FR CG - fotki Astra G - Sterownik wentylatorów ("klimatyzacji") FR CG - fotki Astra G - Sterownik wentylatorów ("klimatyzacji") FR CG - fotki
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    grzkru
    Level 8  
    Witam
    Dałeś radę podłączyć i sprawdzić czy działają obydwa sterowniki bo mam astrę z takim samym silnikiem ale z 2002 i też szukam sterownika wentylatorów
    jangcy80
    Level 12  
    Witam
    Zapomniałem trochę o tym temacie. Mój tato podłączył obydwa i mówił że obydwa działały tak samo.
    Tak wiec te są chyba zamienne, aczkolwiek nie testował obydwu w każdych możliwych warunkach.
    Na pewno są takie które nie są zamienne, np te z auta co ma pojedynczy wentylator.
  • Helpful post
    piopo
    Level 12  
    Poniżej typy sterowników i silniki kompatybilne:

CJ
    -Y17DT
    -X17DTL
    -X20DTL
    -Y20DTL
    -Z20LET
    -X20XER
    -X20XEV

FR
    --X12XE
    -X14XE
    -X16SZR
    -C16SEL
    -X16XEL
    -X18XE1

CG
    -X12XE
    -Z12XE
    -X14XE
    -Z14XE
    -X16SZR
    -C16SEL
    -X16XEL
    -Z16XE
    -X18XE1
    -Z18XE
    -Z16SE

FT
    -X20XEV
    -X17DTL
    -X20DTL

CU (BIALA)
    -Z22SE
    jangcy80
    Level 12  
    @piopo
    Dzięki - bardzo pomocne...
    Czyli się zgadza. CG był zamiennikiem FR (dla tego silnika) i działa.