Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra g - lokalozacja przekaznika od klimy

12 Maj 2016 20:56 14400 16
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich. Odgrzeję temat chodzi mi właśnie o ten przekaznik klima załączona działa sprężarka załączona tylko wentylatory nie działają w czasie pracy sprężarki. Klima manualna ale brak modułu wentylatorów wszystko sterowane przekaznikami 5 przekazników zlokalizowałem tylko tego nie moge rozgryść, znajduje się za schowkiem obok modułu centralnego zamka z niego wychodzi 5 przewodów dwa w stronę komory silnika a 3 do jakiś styków za nagrzewnica. proszę o pomoc.
    Dziękuję.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 43  
    yac2302 napisał:
    Ale astry f miały sterowanie przekaznikami wiec powinno być jakieś rozwiązanie

Ale co ty mi tu porównujesz F do G może jeszcze do H bo tam też są przekaźniki.
  • Poziom 5  
    Dlatego ze astra g jest z poczatku produkcji i zmieniali sterowanie wentylatorów Klimy. U kolegi rocznik 2000 jest juz moduł sterowania wetylatorami. Mam dwa wentylatory.
  • Poziom 5  
    Zgadza sie , ale diavia robiła manualne Klimy i właśnie dlatego też podejrzewam o to ten przekaźnik bo te w komorze silnika są. Chwilowo nie mogę dodać tych zdjęć przez tel., dwa sterują obrotami są w skrzynce obok serwa a trzy w przy zderzaku przed chłodnica Klimy jeden zał. sprzęgło sprężarki drugi od wentylatora Klimy trzeci od wentylatora chłodnicy dwie diody i trzy bezpieczniki.
  • Moderator Samochody
    yac2302 napisał:
    U kolegi rocznik 2000 jest juz moduł sterowania wetylatorami.

Jeszcze a nie już. Pierwsze modele miały moduł pod zderzakiem, w młodszych ECU steruje przekaźnikami w skrzynce koło akumulatora.
  • Poziom 5  
    To już nic nie rozumiem. U mnie modułu niema miedzy zderzakiem a nadkolem. Wiem ze ECU daje sygnał tylko na który przekaźnik. podejrzewam właśnie ten ze nie otrzymuje sygnału ze Klima załączona.
  • Poziom 20  
    Po pierwsze
    Czy wentylator po podaniu napięcia pracuje?
    Bo może szukasz od złej strony.

Obok akumulatora są przekaźniki od biegów wentylatora (chyba że jest moduł pod zderzakiem, nie dotyczy Ciebie). Pracą przekaźników steruje ECU. Do sprawdzenia jeszcze bezpieczniki pod maską (okolice serwa)
  • Poziom 5  
    Wszystko się zgadza . Wentylatory pracują gdy ręcznie zewre styki dotyczy tych przekaźników w skrzynce obok serwa jak i przy zderzaku gdzie są trzy jeden od sprzęgła drugi od wentylatora Klimy i trzeci od wentylatora chłodnicy silnika. ten ostatni jest 5 pnowy czyli zawarto rozwarty. Po prosty w czasie pracy Klimy nie zalaczaja się wolne obroty , wentylatory zaczynają dopiero pracować na pełnym biegu gdy temp. silnika powyżej 90 stopni. Dwa przkazniki obok serwa zalaczaja biegi wentylatorów, zwarte ręcznie załaczaja wentylatory na wolnym lub szybkim biegu. Dlatego chodzi o ten przekaźnik z foto gdyż z niego wychodzi 5 przewodów dwa ida do komory silnika a 3 na nagrzewnice konsoli środkowej,
  • Poziom 5  
    opis .
    1 przekaznik 5 pinów wentylator chłodnicy
    2 ------------- 4 piny wentylator klimy
    3 --------------4 piny załączenie sprężarki
    4---------------4 piny zał. obydwa wentylatory 1 bieg
    5---------------4 piny zał. obydwa wentylatory 2 bieg