logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zipp Manic 125 - Szarpanie podczas jazdy, problem z mocą i przyspieszeniem

mateusz0819963 19 Cze 2014 20:08 3846 7
REKLAMA
  • #1 13722549
    mateusz0819963
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Witam ;) Posiadam ten motorek juz 5 lat i do tej pory nic poważnego się nie działo.
    Problem polega na tym, że motor podczas jazdy zaczyna szarpać, tak jak by się dusił. Na postoju obroty trzyma ładnie, równo. Po dodaniu gazu dopiero zaczyna się problem. Nasilało się to w miarę upływu czasu. Na początku dało się nim jezdzić bylo dosyć znosne ale teraz ciężko wjechać nim pod górke, praktycznie się zatrzymuje. V-max wynosi niecałe 70km/h. Kiedy wymieniłem świece na nową jazda poprawiła się ale niewiele. Gaznik został wyczyszczony dokladnie (wszelkie dysze, przewody itp.)
    lecz to też nic nie pomogło. ;(

    Z góry dzięki za pomoc ;)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 13722643
    andrzej55
    Poziom 37  
    Posty: 3000
    Pomógł: 306
    Ocena: 373
    Zapchany kranik, filtr paliwa (jeśli występuje)? Zdejmij wężyk z gaźnika i przetestuj do jakiegoś np. słoika.
  • REKLAMA
  • #3 13723175
    mateusz0819963
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Filtr jest wporządku sprawdzalem, wężyk gaźnika też. Jak bd miał czas wezmę się za kranik. Możliwe ze to może być to
  • Pomocny post
    #4 13723204
    andrzej55
    Poziom 37  
    Posty: 3000
    Pomógł: 306
    Ocena: 373
    Przez 5 lat trochę brudu w zbiorniku paliwa mogło się nazbierać.
  • #5 13725197
    mateusz0819963
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Kranik sprawdzony. Nic w nim nie było, czysty :(
  • REKLAMA
  • #6 13725437
    andrzej55
    Poziom 37  
    Posty: 3000
    Pomógł: 306
    Ocena: 373
    Na zdjętym przewodzie paliwowym, jak otworzysz kranik to powinno ładnie lecieć paliwo. Czy tak się dzieje? Jeśli tak, to musisz szukać przyczyny gdzie indziej.
  • #7 13725447
    mateusz0819963
    Poziom 9  
    Posty: 11
    Tak zrobilem. Odłączyłem przewód i benzyna leciała normalnie

    Dodano po 6 [minuty]:

    Tak zrobilem. Odłączyłem przewód i benzyna leciała normalnie
  • REKLAMA
  • #8 13729729
    andrzej55
    Poziom 37  
    Posty: 3000
    Pomógł: 306
    Ocena: 373
    Jeśli jakieś czynności przy świecy dawały rezultaty mógłbyś spróbować wymienić fajkę - może mieć przerwę lub przebicie. Zawory w trakcie eksploatacji ustawiałeś?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z motocyklem Zipp Manic 125, który podczas jazdy szarpie i traci moc, szczególnie pod górę. Na postoju obroty są stabilne, ale po dodaniu gazu występują trudności. Wymiana świec poprawiła sytuację, ale nieznacznie. Użytkownik sprawdził filtr paliwa i kranik, które były czyste, a paliwo płynie normalnie. Sugerowane rozwiązania obejmują sprawdzenie stanu fajki świecy oraz ustawienie zaworów, co może wpłynąć na poprawę działania silnika.
REKLAMA