Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 39-42" maks 1800 PLN

20 Cze 2014 11:00 1758 12
  • Poziom 10  
    Witam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,6x4,2m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 70% czasu na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Praktycznie wcale pokój od północy
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WIFI, DLNA, FULL HD,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T oraz laptop i dysk zew.
    10 .Jakie urządzenia? na razie żadne ale w przyszłości jakiś dvd/bluray
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? zimą ok 4h, latem 2h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne w sumie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy,
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie jest to priorytetem
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
    16. Preferencje co do marki? Philips, Panasonic, Sony, Toshiba, Samsung w tejkolejności :)
    17. Preferencje co do wielkości? 39-42, najlepiej 40"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? kiepski obraz SD i słaby dźwięk.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zdecydowanie wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1600-1800.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Jak będzie miał to tylko plus, ale nie jest to również priorytetem.

Przejrzałem rynek i takie modele między innymi mnie zainteresowały w kolejności cenowej:
    1. Toshiba 40L6353DG 1490 zł. Model z zeszłego roku, więc czy pewnie wolniejsze menu i mniej funkcji smart niż w tegorocznych? I czy widoczny jest ten clouding o którym piszą? Cena jest zachęcająca.

2. PHILIPS 40PFL4508 - 1700 zł - również z zeszłego roku, i czytałem, że wolniejsze menu i przełączanie kanałów niż w tegorocznych Philipsach. Zaletą cena i to że posiada wszystkie opcje łącznie z 3D.

3. Philips 42PFH5609 ponad 1800 zł - Jakie ma zalety względem modelu wyżej?

4. Philips 42PFH6109 ok 1900 zł. Cenowo zbliżony do PFH5609 jednak przez producenta pozycjonowany wyżej? Jest faktycznie lepszy?

5. Panasonic 39AS500 jeszcze mieści się w budżecie, ale względem Philipsa ma trochę mniej tzw. bajerów jak PVR czy 3D.

6. PHILIPS 40PFH5509 - nie ma go jeszcze w ofercie, a rozmiarowo najlepiej by mi odpowiadał? Kiedy się go można spodziewać?

7. Inny? Samsung czy LG w tej cenie raczej lepszy chyba nie będzie?
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Wziąłbym jeszcze pod uwagę LG 42LA620S , będziesz miał 3D, smart TV, bardzo dobrze rozbudowaną komunikację WiFI(Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, WiDi). Ponadto ma panel IPS więc będą dobre kąty widzenia.
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Brałbym pod uwagę tv LG, są bardzo dobre i w takiej cenie też kupisz porządny.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Z LG obejrzałem dokładnie 39LN575S i ogólnie spoko, ale jakość obrazu z DVB-T jest średnia.

Czym właściwie różnią się te 3 tegoroczne Philipsy? Bo przestudiowałem ich broszury i nie ma żadnych różnic, a model 40PFH5509 właśnie się ukazał i jest droższy od tych modelu 42".
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    O te modele. Wszystkie mają praktycznie identyczne funkcje według opisu na stronie Philipsa a nie ukrywam, że właśnie Philipsa najchętniej bym zakupił z uwagi również na dźwięk i pilota. Na aplikacjach aż tak bardzo mi nie zależy, żeby decydowały o wyborze. 3D również. Byłem już bliski kupna modelu 40PFL4508, ale poczytałem, że nowa seria jest szybsza jeśli chodzi o menu itd no i zawsze to nowy model więc pewnie więcej aplikacji dlatego czekałem na 40PFH5509, który ma jednak póki co wyższą cenę niż modele 42".

Philips 42PFH5609
    Philips 42PFH6109
    PHILIPS 40PFH5509
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Jako iż zakupiłem w końcu telewizor jestem zobligowany opisać swoją decyzje i wrażenia po zakupie.
    Wybór padł ostatecznie jednak na SAMSUNG 40H6400. Początkowo nie chciałem tej marki i wybierałem między Panasonic a Sony ewentualnie Philips. Samsunga wybrałem, głównie dla Smart TV i obsługi większej ilości formatów z dysku (testowałem nowy Philips w wersji 32" i tam było z tym średnio).
    Pierwszą opcją którą chciałem zakupić był niższy model 40H5500, różniący się brakiem 3d i 1 pilot zamiast dwóch. Jednak na sklepie był tylko egzemplarz z wystawy, którego nie chciałem brać, a że kupowałem na raty więc różnica 400zł między modelami była do zaakceptowania. Zyskałem 100Hz i drugiego pilota. 3d nie liczę bo nie zamierzam z tego korzystać. 100Hz pewnie działa, ale nie mam bezpośredniego porównania, więc nie oceniam. To co mogę ocenić to:

podświetlenie na czarnym tle - jest bardzo dobrze, nie widzę żadnych jasnych przecieków nawet w nocy gdy włączony jest sam TV.
    podświetlenie na białym tle - tu jest nieco gorzej, są po rogach małe ciemne plamy, ale bardzo rzadko ekran jest biały właściwie tylko w reklamach, więc pomijalny problem:)
    dźwięk - jest dobrze, do perfekcji trochę brakuje, ale jest wystarczający i nie razi brakiem jakiegoś pasma dźwięku.

Obejrzałem sporo modeli od 1000-2000zł i na pewno jeśli chodzi tylko o obraz to porównywalne a może i lepsze są także:
    Panasonic AS600 (bardzo ładny obraz, dźwięk nie miałem okazji sprawdzić)

Sony 40W605 (obraz rewelacja, zaletą tuner DVB-S, dźwięk dobry,)

Philips 42PFH6309 (obraz ładny, ale nie wiem jak jego matryca IPS zachowała by się w ciemnym pomieszczeniu, mam z LG z modelu 2013 średnie wrażenia, który ma także IPS. Fajną opcją jest tu ambilight i korzystna cena tego modelu oraz prawdopodobnie najlepszy dźwięk z ww.)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    W tych modelach, które nie są już najniższymi na rynku z danych firm większość gwarantuje bdb poziom, ale każdy ma jakieś wady. W 40H6400 jedyna wada to podświetlenie na białym lub bardzo jasnym tle gdzie po rogach są delikatne cienie. Nie są jednak przeszkadzające w 99,5% wyświetlanych obrazów.
    Smart jest oczywiście najlepszy, ale w praktyce nie jest to na pewno decydujące.