Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mfd 2 dvd - Nieczytelny niebieski lub biały ekran

aj27 20 Cze 2014 18:29 1662 4
  • #1 20 Cze 2014 18:29
    aj27
    Poziom 2  

Mam biały lub taki dziwny ekran,reszta jest ok czyli gra,na fisie wyświetla nazwy itp.Z początku pojawiały się poprzeczne białe paski i pomagało włącz - wyłącz i było ok na parę dni ale z biegiem czasu było coraz gorzej.Obecnie nie mam już dobrego obrazu tylko taki zamazany lub biały.Wgrałem nowy soft - nic nie pomogło,rozebrałem cały front,wyczyściłem każda złączkę,wypiołem lcd i dalej nic.Na płytce pod lcd brak jakichkolwiek oznak spalenia,zimnych lutów,czy czegokolwiek innego.pytanie jest co mogło pójść,czytałem że w rns510 przyczyną białego ekrany jest płytka pod lcd czy tu może być to samo.Proszę o jakieś rady,może ktoś się już z tym spotkał w MFD 2 DVD.
    mfd 2 dvd - Nieczytelny niebieski lub biały ekran

0 4
  • #2 21 Cze 2014 06:48
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Podstaw drugi wyświetlacz.

0
  • #3 11 Lip 2014 16:41
    aj27
    Poziom 2  

Podmieniłem samą płytkę tą pod wyświetlaczem ale nic to nie dało,dopiero wymiana całego modułu lcd załatwiła sprawę.Ekran uszkodził mi się prawdopodobnie przez czyszczenie go jakąś pianką do lcd.Pianka ta po chwili zaczynała ściekać do wewnątrz i to mogła być przyczyna.Przez 3 lata wycierałem go suchą szmatką i było ok,od jakiegoś czasu zacząłem stosować tą piankę i w 3 miesiące padł lcd.Może to tylko zbieg okoliczności ale nie wydaje mi się.Tak więc przestrzegam przed czyszczeniem jakimiś piankami i sprejami.Temat uważam za rozwiązany :D ,jedynym wyjściem jest wymiana całego modułu lcd.

0
  • #4 11 Lip 2014 16:48
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

aj27 napisał:
    Pianka ta po chwili zaczynała ściekać do wewnątrz

Typowa usterka.

Pianka ścieka i wyżera klej na taśmie między LCD a elektroniką.

Dlatego też proponowałem od razu :

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    Podstaw drugi wyświetlacz.

0
  • #5 24 Paź 2014 14:40
    aj27
    Poziom 2  

Po wymianie calego modułu lcd wszystko jest ok.

1
  Szukaj w 5mln produktów