Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerapur ZSBR 7 28a - jaki zasobnik cwu

22 Cze 2014 17:44 3063 6
  • Poziom 6  
    Dzień dobry,
    Zgłaszam się z prośbą o przedstawienie oferty "naprawy"
    instalacji cwu .
    Posiadam kocioł Junkes Cerapu Z-28 oraz zasobnik ACV Smart 160 L.
    Zasobnik niestety zaczął przeciekać po niespełna 10 latach
    użytkowania, co zniechęca mnie do ponoszenia ponownie sporego wydatku na
    takie samo urządzenie.
    Oczekiwałbym podpowiedzi zarówno co do typu zasobnika jak również jego pojemności. Junkers Cerapur ZSBR 7 28a - jaki zasobnik cwu Junkers Cerapur ZSBR 7 28a - jaki zasobnik cwu
    mogę przesłać mailem fotki kotłowni.
  • Poziom 29  
    Jesli wiszący, to podobne ma w ofercie Biawar. Klasa energetyczna A i jak dotąd nie miałem na nie reklamacji. Oczywiscie należy pamiętać o regularnej wymianie anod i kontroli poduszki w naczyniu wzbiorczym cwu. Pojemność zależy od zapotrzebowania, ale przeciętnie wystarcza 100-125 litrów. Więcej to przy wielu łazienkach lub wannie o dużej pojemności/panelu prysznicowym. Zanim kupisz nowy zasobnik, sprawdź co przecieka w starym, czasem jest to drobiazg za parę zł, np. uszczelka pokrywy.
  • Poziom 6  
    ... a jak sprawdzić czy to uszczelka? woda zaczęła najpierw sączyć się na górze, jakby spod odpowietrznika i spływała po bokach zasobnika, potem doszło jeszcze przeciekania z zasobnika z króćca z zaworem do spuszczania wody..
  • Poziom 29  
    Spod odpowietrznika to z dużym prawdopodobieństwem uszczelka, lub sam odpowietrznik.
    A jeśli z króćca to trzeba wysuszyć i przyjrzeć się skąd leci. Najpierw wymień/uszczelnij odpowietrznik a gdy zasobnik wyschnie sprawdzaj dalej.
  • Poziom 9  
    Witam autora
    I mam prośbę
    Nabyłem taki kocioł - i nie mogę znalezc nigdzie schematu instalacji ze zbiornikiem - tak jak to zostalo wykonane u Pana. Czy moglbym prosic o zrobienie wiekszej ilości zdjęc podlączeń, Po niech zorientuję się co z czym należy połączyć i wrzucenie na elektrode
    Z gory serdecznie dzikuje za pomoc.

KK
  • Poziom 29  
    Na pewno kupiłeś taki kocioł? Używany? Schematów jest pełno, każdy opisujący kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem będzie pasował. Środkową parę wyjść podłączasz do wężownicy zasobnika a zewnętrzną do obiegu co. Powroty są z prawej. Na środku podłączenie gazu.
    Na powrocie z co. i na wejściu gazu montuje się odpowiednie filtry. Przy obcym, nie junkersowym zasobniku musisz dokupić czujnik temperatury sf3 i serwis podłączy ci go w kotle.
    Pamiętaj o naczyniu wzbiorczym i zaworze bezpieczeństwa na wejściu wody do zasobnika.
  • Poziom 9  
    Kocioł taki ..... Dzięki za informację .... Zależało mi na kotle kondensacyjnym- i z wymiennikiem innym niż "spiralny" - który wydaje mi się pomysłem tanim ale nie trafionym- bo w miejscu gdzie rury są zwężone i osłabione przez ściśnięcie - przychodzi duże obciążenie termiczne - efekt - wymienniki (nie tanie) padają we wszystkich kotłach tego rodzaju jak przysłowiowe "muchy" Jako wymiennik CWU będzie wymiennik z kotła kondensacyjnego Immergas - i tam jest czujnik NTC.. tylko nie wiem czy będzie pasował swoimi parametrami do Junkersa. I jeszcze pytanie dotyczące podłączenia wężownicy w wymmienniku. Tzn która strona "spirali" jest dolotem a która "wylotem" - domniemywam że na dole będzie wchodzić ciepła woda z pieca która będzie oddawać ciepło - a górnym wyjściem będzie podłączona na wejściu zaworu trójdrożnego. W piecu Immergas są jeszcze jakieś by pasy i dodatkowe zawory ciśniniowe. Czy takie też wypada montować . Dziękuję za ewentualne uwagi i pomoc. Jeśli nie sprawiło by koledze narysowanie takiego orientacyjnego schematu do podłączenia wymiennika z kotła ZEUS VICTRIX - to by mi bardzo pomogło. Jakieś pomysły już mam ale wolał bym je zweryfikować.

KK