Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE 2316 zacina się

rocknrolla 23 Cze 2014 17:59 3444 5
  • #1 23 Cze 2014 17:59
    rocknrolla
    Poziom 2  

Witam,
    Od pewnego czasu pralka przy praniu zacina się.
    Zakręci bębnem trzy razy i zapala się kontrolka z awarią. Co dziwne, na programie ręcznym nie ma żadnych problemów. Czasami po kilku próbach na innych programach zaskoczy i wypierze jak należy. Problemy zaczęły sie w zeszłym roku, gdy wymieniano nam rury pod blokiem i z kranu leciała bardzo brudna woda. Nie bardzo mam pieniądze na serwisanta, może ktoś zna problem i będzie w stanie mi pomóc. Będę wdzięczna za podpowiedzi :-).

0 5
  • #2 23 Cze 2014 18:09
    gadżet2014
    Poziom 6  

Może nie potrzebny serwisant:) wiadomo,że ich godzinówka nie jest mała:)))
    Może masz jakiegoś znajomego który jest złotą rączką:) pomyśl:)))
    Z pewnością by zajrzał.
    U mnie niedawno podczas prania też pralka stanęła..i pokazywała błąd...okazało się,że na dole w wirniku weszło 2gr...które unieruchomiło cały proces prania.
    Obyło się bez serwisanta...Mąż rozwiązał problem!

-1
  • #3 24 Cze 2014 01:38
    zhudomel
    Specjalista AGD

rocknrolla napisał:
    zapala się kontrolka z awarią
    I co jeszcze świeci?

0
  • #4 25 Cze 2014 10:01
    Gobro
    Poziom 28  

Wyczyść sitko na elektrozaworze po odkręceniu węża dopływowego z pralki.

1
  • #5 08 Lip 2014 22:40
    rocknrolla
    Poziom 2  

Lampki pala sie tak:
    Pralka Whirlpool AWE 2316 zacina się
    Maz rozkrecal pralke, ale nie jest to jego temat i udalo mi sie wczoraj normalnie wyprac, choc zaciela sie przy plukaniu i wirowaniu. Dzis nie umiem nic wyprac (jedynie program prania recznego), ale gdy wlaczylam pusta pralke, wszystko bylo w porzadku. Zapakowalam pol i zapalaja sie lampki jak na zdjeciu.

1
  • #6 08 Lip 2014 23:38
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Z diod wynika, że to błąd F06, a to sugeruje problemy z silnikiem, konkretniej prądniczką tachometryczną lub kostką silnika. Sposób sprawdzenia opisany jest na elektrodzie.

Na sam początek jednak sprawdziłbym szczotki silnika, nie wymaga to żadnych przyrządów pomiarowych, więc mąż może sam sprawdzić wizualnie ile wystaje ich ze szczotkotrzymaczy. Pierwsza myśl, po przeczytaniu, że bez obciążenia działa :)

2