Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem

zellt 27 Cze 2014 23:12 8139 6
  • #1 27 Cze 2014 23:12
    zellt
    Poziom 5  

Witam,

Sytuacja wygląda następująco:

Mój Scenic II z 2004roku miał fabrycznie zamontowane radio Carminat takie jak poniżej :

Jak się okazuje przed tym jak kupiłem samochód (2 miesiące temu) kiedyś, ktoś zmienił wyświetlacz (pewnie stary, z nawigacją się zepsuł) i wsadził zwykły wyświetlacz bez nawigacji :

W związku z powyższym radio Carminat z foto 1 nie działa z wyświetlaczem foto 2 (nie są kompatybilne).

Teraz do sedna sprawy:
    Pojechałem do serwisu Renault i dowiedziałem się jakie radio jest kompatybilne z moim wyświetlaczem z foto 2. Po numerze fabrycznym namierzyłem i kupiułem takie radio (używka za 80zł) foto 3 :

TERAZ MÓJ PROBLEM
    ktoś nie wymienił kabli i między wyświetlaczem z foto 2 (nie obsługującym już navi), a radiem z foto 3 nie ma kontaktu bo jest inny kabel (końcówka). Nie posiadam w otworze po radio wtyczki mini ISO (żółta), która jest potrzebna do kontaktu radio-wyświetlacz-sterowanie przy kierownicy.

Posiadam takie wtyczki :

Wydaje mi się, ża ta wtyczka podłużna (trzecia od lewej) była do kontaktu radio-wyświetlacz-pilot (bo jest taki otwór w radiu z navigacją, które nie jest obecnie kompatybilne z wyświetlaczem).

Tak wygląda podłączenie kabli przy wyświetlaczu (gniazdo czerwone P2):

CZY ISTNIEJE SZANSA ZAMIANY KABELKÓW I KOŃCÓWKI (zaznaczone na czerwono na foto 4) NA MINI ISO (bo radio które mam nie posiada takiego otworu na wtyczkę z foto 4) tak aby działało radio - dane na wyświetlaczu i sterowanie przy kierownicy ???

0 6
  • #2 28 Cze 2014 01:22
    milejow
    Poziom 42  

Jest, trzeba odpowiednio wykorzystać kable z istniejącej instalacji(CAN) na potrzeby komunikacji(I2C) nowego radia i wyświetlacza i dolutować od strony radia złącze MINI ISO. Potrzebujesz do tego trochę wiedzy, schemat konfiguracji poprzedniej(z navi) i tej, którą chcesz uruchomić(tuner list) i do dzieła. Pomocny okaże się link
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic254737.html

0
  • #3 28 Cze 2014 09:52
    zellt
    Poziom 5  

Dzieki za podpowiedź, jednak na tej stronie http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/rendisp.htm nie widzę swojego schematu fabrycznego - czyli tego z navi, mam jednak 2 pytania/prośby :

1. Czy może ktoś to mi wytłumaczyć konkretnie do mojego przypadku ??

2. Czy znacie kogoś w Rzeszowie i okolicach kto byłby to w stanie zrobić za jakieś przyzwoite pieniądze ??

JEŻELI TRZEBA TO MOGĘ DODAĆ JAKIEŚ POTRZEBNE JESZCZE FOTO

Z góry dziękuję za pomoc

0
  • #4 01 Lip 2014 16:29
    zellt
    Poziom 5  

Witam,

to już teraz tak szczegółowo:

Miałem wyświetlacz z nawigacją ale się zepsuł i pierwszy właściciel wymienił na inny ale już bez nawigacji. W salonie Renault dowiedziałem się, że do mojego obecnego wyświetlacza (zdjęcie z numerem katalogowym w pierwszym poście) pasuje radio VDO o numerze fabrycznym 8200 300 858.

Problem polega na tym, że po starym wyświetlaczu z nawigacją i starym radiu z nawigacją pozostały stare kable (wtyczki) i nie działa obecne radio z obecnym wyświetlaczem oraz pilotem przy kierownicy.

Poniżej przedstawiam zdjęcia okablowania obecnego, które nie pasuje do radia (chodzi o tą czarną wtyczkę ze zdjęcja nr 3).

1. Wtyczki przy wyświetlaczu:

2. Wtyczki z otworu na radio (zasilanie + głośniki)

3. Wtyczka do starego radia z nawigacją (odpowiadająca za wyświetlacz i sterowanie pilotem przy kierownicy ??) i pewnie ona musi być zamieniona na mini ISO / (te 4 białe kabelki z lewej sa zawinięte i nie idą nigdzie)

4. Otwory na wtyczki w obecnym radio oraz wtyczka mini ISO, która była w komplecie z obecnym radio

Moje pytanie, jak pozmieniać te kabelki w wyświetlaczu oraz jak podpiąć te z czarnej wtyczki (foto 3) z kostką mini ISO (foto 4) aby radio działało z wyświetlaczem na liczniku oraz pilotem przy kierownicy.

Czy może ktoś z taką wiedzą to opisać w stosunku do powyższych zdjęć ? Bo schematów ja do końca nie rozumiem.

Będę niezmiernie wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

1
  • #5 01 Lip 2014 19:59
    milejow
    Poziom 42  

Całość zamyka się w podłączeniu pięciu kabli z czerwonej kości zegarów i zastąpienie czarnej kości do radia złączem MINI ISO odpowiednio podłączonym do istniejących kabli.

0
  • #6 09 Mar 2017 21:32
    piotrsaw
    Poziom 9  

milejow napisał:
    Całość zamyka się w podłączeniu pięciu kabli z czerwonej kości zegarów i zastąpienie czarnej kości do radia złączem MINI ISO odpowiednio podłączonym do istniejących kabli.

Temat stary, ale dla wielu aktualny... Z czarnej wtyczki można odzyskać 3 linie idące bezpośrednio do wyświetlacza, dodatkowo trzeba pociągnąć jedną. U mnie działało bez GND z radia = 4 przewody do wypełnienia we wtyczce P2.
    Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem

1
  • #7 12 Lip 2017 21:14
    thomaspl
    Poziom 1  

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę sobie poradzić. Mam identyczny problem j.w. Czyli miałem Radio Carminat Becker z navigacją monochromatyczną, wyświetlacz się musiał zepsuć poprzedniemu właścicielowi i wstawiony jest przedliftowy z 2003r, natomiast tak jak u moich przedmówców wiązka została od navi, czyli z czarną kostką 18pin bez kostki iso.. Kupiłem radio Tuner List. Pozamieniałem piny zgodnie z tym schematem: Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem Podłączenie radia VDO Renault - Podłączenia Radia z wyświetlaczem
    Oraz podłączyłem do kostki iso tak jak w tym schemacie ( włącznie z masą). No i dalej nie wyświetla się nic, tylko radio pika przy kliknięciu w jakikolwiek klawisz.Tu kolega w poście wyżej widzę zrobił, ale nie jest czytelne ze zdjęć jak to podłączone jest, bo coś wydaje mi się, że inaczej niż na tych schematach. Czy mógłby mi ktoś pomóc, oraz dla potomnych, jak to powinno być w końcu podłączone. Bardzo mi zależy na wyświetlaniu, no i przede wszystkim sterowaniu przy kierownicy. Pozdrawiam

0