Witam,
Sytuacja wygląda następująco:
Mój Scenic II z 2004roku miał fabrycznie zamontowane radio Carminat takie jak poniżej :
Jak się okazuje przed tym jak kupiłem samochód (2 miesiące temu) kiedyś, ktoś zmienił wyświetlacz (pewnie stary, z nawigacją się zepsuł) i wsadził zwykły wyświetlacz bez nawigacji :
W związku z powyższym radio Carminat z foto 1 nie działa z wyświetlaczem foto 2 (nie są kompatybilne).
Teraz do sedna sprawy:
Pojechałem do serwisu Renault i dowiedziałem się jakie radio jest kompatybilne z moim wyświetlaczem z foto 2. Po numerze fabrycznym namierzyłem i kupiułem takie radio (używka za 80zł) foto 3 :
TERAZ MÓJ PROBLEM
ktoś nie wymienił kabli i między wyświetlaczem z foto 2 (nie obsługującym już navi), a radiem z foto 3 nie ma kontaktu bo jest inny kabel (końcówka). Nie posiadam w otworze po radio wtyczki mini ISO (żółta), która jest potrzebna do kontaktu radio-wyświetlacz-sterowanie przy kierownicy.
Posiadam takie wtyczki :
Wydaje mi się, ża ta wtyczka podłużna (trzecia od lewej) była do kontaktu radio-wyświetlacz-pilot (bo jest taki otwór w radiu z navigacją, które nie jest obecnie kompatybilne z wyświetlaczem).
Tak wygląda podłączenie kabli przy wyświetlaczu (gniazdo czerwone P2):
CZY ISTNIEJE SZANSA ZAMIANY KABELKÓW I KOŃCÓWKI (zaznaczone na czerwono na foto 4) NA MINI ISO (bo radio które mam nie posiada takiego otworu na wtyczkę z foto 4) tak aby działało radio - dane na wyświetlaczu i sterowanie przy kierownicy ???
Sytuacja wygląda następująco:
Mój Scenic II z 2004roku miał fabrycznie zamontowane radio Carminat takie jak poniżej :
Jak się okazuje przed tym jak kupiłem samochód (2 miesiące temu) kiedyś, ktoś zmienił wyświetlacz (pewnie stary, z nawigacją się zepsuł) i wsadził zwykły wyświetlacz bez nawigacji :
W związku z powyższym radio Carminat z foto 1 nie działa z wyświetlaczem foto 2 (nie są kompatybilne).
Teraz do sedna sprawy:
Pojechałem do serwisu Renault i dowiedziałem się jakie radio jest kompatybilne z moim wyświetlaczem z foto 2. Po numerze fabrycznym namierzyłem i kupiułem takie radio (używka za 80zł) foto 3 :
TERAZ MÓJ PROBLEM
ktoś nie wymienił kabli i między wyświetlaczem z foto 2 (nie obsługującym już navi), a radiem z foto 3 nie ma kontaktu bo jest inny kabel (końcówka). Nie posiadam w otworze po radio wtyczki mini ISO (żółta), która jest potrzebna do kontaktu radio-wyświetlacz-sterowanie przy kierownicy.
Posiadam takie wtyczki :
Wydaje mi się, ża ta wtyczka podłużna (trzecia od lewej) była do kontaktu radio-wyświetlacz-pilot (bo jest taki otwór w radiu z navigacją, które nie jest obecnie kompatybilne z wyświetlaczem).
Tak wygląda podłączenie kabli przy wyświetlaczu (gniazdo czerwone P2):
CZY ISTNIEJE SZANSA ZAMIANY KABELKÓW I KOŃCÓWKI (zaznaczone na czerwono na foto 4) NA MINI ISO (bo radio które mam nie posiada takiego otworu na wtyczkę z foto 4) tak aby działało radio - dane na wyświetlaczu i sterowanie przy kierownicy ???