Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pendrive HAMA 16GB - Pendrive zabezpieczony przed zapisem HAMA 16 GB

t.catch 28 Cze 2014 23:20 1749 0
  • #1 28 Cze 2014 23:20
    t.catch
    Poziom 16  

Witam - tak, były już podobne tematy.
    Niestety, nie znalazłem nic, co by pomogło. Bez wyraźnego powodu pendrive HAMA 16 GB nagle przestał pozwalać na zapis. Nie da się również sformatować.
    Backup danych zrobił się bez problemu - odczyt działa. Tylko jedna sprawa - miałem tam instalki programów - i w kilku pojawiło się mnóstwo dodatkowych folderów i plików z nazwami z dziwnych znaczków zamiast liter. Mniej więcej coś takiego, jak przy próbie otwarcia plików z Chin, gdy nie mamy w Windowsie zainstalowanych chińskich znaków.
    Poza tym gdy studiowałem te dziwne zapisy w Total Commanderze, jeden z folderów w którym się pojawiły pokazywał, że ma ponad 150 GB (!) - a przypominam, że chodzi o pendrive 16GB
    Próbowałem różnych programów do formatowania (FormatTool rózne wersje, HP, Silicon Power,USB Disk Storage Format Tool, Hard Disk Low Level Format Tool, jeszcze jakieś, ze dwadzieścia ich było) - albo nie widzą pena albo informują o zabezpieczeniu przed zapisem.
    Na nic modyfikacje rejestru (StorageDevicePolicies), cała kombinacja z konsolą i diskpart. Nawet próbowałem odpiąć wszystkie dyski i instalować Windows z CD mając wpięty tylko ten pendrive - myślałem, ze usunę partycję i da się sformatować - niestety. W "zarządzaniu dyskami" jest jako "tylko do odczytu". Na próbę zmiany litery napędu też nie pozwala.
    Pewnie po niedzieli czeka mnie kupno nowego pena - ale chciałbym powalczyć jeszcze z tym. Próby przeprowadzane na win XP i win7 32.
    Poniżej zrzut z flash drive info. Niezła mieszanka - pen od Hama, pamięć Samsung, Toshiba, kontroler Innostor...

Volume: J:
    Controller: Innostor IS902 A3
    Possible Memory Chip(s):
    Samsung K9HCG08U1E *2
    Samsung K9LBG08U0E *2
    Memory Type: MLC
    Flash ID: ECD7C572 5442
    Flash CE: 2+2
    Flash Channels: Dual
    Chip F/W: 1.09.08.00
    VID: 1F75
    PID: 0902