Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subwoofer kupić do 350 zł

nycer1 30 Cze 2014 10:39 1473 7
  • #1 30 Cze 2014 10:39
    nycer1
    Poziom 2  

Witam!

Zapadła decyzja o zakupie nowego subwoofera do samochodu.

W gre wchodzą tylko nowe subwoofery 10" lub 12".
    Napędzony będzie wzmacniaczem Blaupunkt Velocity VA 275 (Moc w mostku RMS 1 kanał 210W)
    Myślę, że najlepszy będzie w skrzyni bass reflex.
    Muzyka jakiej słucham to głowinie pop, hiphop i wszystkiego po trochu...
    budżet to 350 zł.
    Będzie jeździł w kombi.

Myślałem nad:
    ALPINE SBE-1244BR
    Powerbass PS-WB110
    Rockford Punch R2d2-10 (niestety closed)

Zależy mi na tym żeby skrzynia była fabryczna (nie składak, jakich jest wiele na alledrogo)

Wierząc w waszą wiedzę i z tego co zauważyłem ogromne doświadczenie, liczę, że pomożecie mi dokonać dobrego wyboru.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    Daniel 'nycer'

• #2 30 Cze 2014 10:56
    vsvteam
    Poziom 15  

Jeśli chodzi o nówki to w tej kwocie widzę tylko jedną propozycję a mianowicie RE Audio REX12S4.

• #3 30 Cze 2014 12:05
    andrzej-w31
    Poziom 13  

Mi się wydaje, że w tej kwocie nic nowego i dobrego nie kupisz. Raczej rozejrzalbym się za używką, ale tu jest ryzyko.. Zależy też, czy to ma być bass dla "Ciebie", czy dla "przechodniów". Ewentualnie zastanowił bym się nad kupnem samego głośnika i zbudowaniem samemu skrzyni.. Na podstawie parametrów głośnika obliczyć można sobie wielkość skrzyni i dopasować ją do bagażnika.. Programów do obliczania można poszukać w google. Jest ich trochę. Osobiście z żadnego woofera nie byłem tak zadowolony jak z tego co sam zrobiłem. Plus jest taki, że jak trochę poczytasz, wybierzesz odpowiedni "dźwięk" dla siebie, poza tym robiąc na wymiar do konkretnego auta, oszczędzasz miejsce. Jeśli nie masz na to czasu, na allegro widziałem osoby, którym podajesz wymiary i robią skrzynkę za Ciebie.

• #4 30 Cze 2014 23:02
    m2c
    Poziom 17  

Jest jeszcze Excursion SX-12S4 jako alternatywa RE Audio. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak gra i co potrafi wersja 10" u mojej dziewczyny w aucie pod malutkim 4 kanałowym wzmacniaczem.

• #5 01 Lip 2014 00:34
    nycer
    Poziom 8  

vsvteam napisał:
    Jeśli chodzi o nówki to w tej kwocie widzę tylko jedną propozycję a mianowicie RE Audio REX12S4.

Jeśli chodzi o RE Audio REX12S4, zdaję sobie sprawę, że jest dobrym głośnikiem ale tak jak wspominałem wcześniej zależy mi na fabrycznej skrzyni. A ponieważ jestem kucharzem, nie bardzo mam dostęp do narzędzi, ani miejsca gdzie mógłbym taką skrzynie własnoręcznie wykonać, jak również umiejętności...

Także myślę, że troszkę za wysoko mierzymy... Macie znacie może jakieś inne tańsze alternatywy, które były by godne polecenia? Zdaję sobie sprawę, że schodzimy na jakości, ale cóż, budżet jest ograniczony...
    Wiem, że nie można mieć wszystkiego, niemniej jednak szukam kompromisu tzn żeby sub potrafił dosyć nisko zejść jak również przy szybszej nucie żeby się nie gubił i nie zamulał.

Co myślicie o PowerBass S-124X w fabrycznej strojonej obudowie? na alledrogo nówka za 300 zł + wysyłka

• #6 01 Lip 2014 06:17
    vsvteam
    Poziom 15  

Obawiam się iż twój piecyk nie poradzi sobie z powerbassem. Ten głośnik sam w sobie nie jest demonem szybkości a i twoja dopałka nie ma wystarczającego powera aby napędzić ten sub.

• #7 01 Lip 2014 16:20
    nycer1
    Poziom 2  

Jest jeszcze taka opcja zakupu "na poczekaj" praktycznie nowego wzmacniacza carpower 250w w rms. I spodobal mi sie subwoofer w skrzyni bandpass magnata bp125... nowy kosztuje 250 zł. posluchalem takiego i gra to calkiem fajnie. Co o tym myslicie?

• #8 01 Lip 2014 16:45
    powalla
    Moderator CarAudio

Stary Tobie sie ma podobac , a nie nam ...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson