Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Śląska, kierunki informatyczne, rekrutacja, nasze punkty itd

Arkaninek 01 Lip 2014 14:06 1611 4
 • #1 01 Lip 2014 14:06
  Arkaninek
  Poziom 11  

  Cześć,
  Chciałbym podyskutować ze zaznajomionymi z tematem.
  Wyniki z matur wszyscy już znamy, może podzielimy się ze sobą w tym temacie swoimi? Mile widziane również kierunki studiów na które aplikowaliście, pozwoli nam to lepiej zorientować się w temacie rekrutacji, naszych szans i takich tam.

  Prosiłbym również o opinie obecnych studentów nt. kierunków - informatykę mamy na kilku wydziałach PŚ, na AEiI ciężko będzie się wepchać, może ktoś powie coś o informatyce na wydziale MS? Albo na innych wydziałach? W ogóle działa jeszcze wydział zamiejscowy AEiI w Rybniku? Na jakiej zasadzie idzie się tam dostać, w opcjach rekrutacji nie widziałem takiej możliwości (a kusi!)?

  Od siebie - punktów ≈70 (a zakładałem 85, paranoja jakaś 8-0), aplikowałem na teleinformatykę.
  Jestem absolwentem technikum informatycznego. Ogólnie to kręci mnie programowanie (Pascal, C++, JS, HTML, CSS, PHP i najważniejsza Java, którą obrałem za priorytet), elektronika i telekomunikacja, a przedmioty ścisłe nie stanowią żadnego problemu.

  Wiem że za kilka dni (4. lipca) dostaniemy wyniki pierwszego naboru ale ciężko tak czekać! :D

  0 4
 • #2 03 Lip 2014 11:16
  pawelooss
  Poziom 11  

  Arkaninek napisał:
  Prosiłbym również o opinie obecnych studentów nt. kierunków - informatykę mamy na kilku wydziałach PŚ, na AEiI ciężko będzie się wepchać, może ktoś powie coś o informatyce na wydziale MS? Albo na innych wydziałach?

  Zapraszamy do nas, jeśli nie powiedzie się nabór na AEI. :) W poprzednim roku był tutaj kierunek zamawiany, więc musieli na nowo przeformułować swój program nauczania, stąd też ta informatyka już w niczym nie ustępuje innym wydziałom, a nawet jest bardziej wyeksponowana, ponieważ przedmioty elektrotechniczne są zredukowane do niezbędnego minimum.

  Rok temu przestraszyłem się jedynie nazwy wydziału (myślałem, że będzie tutaj nie wiadomo ile matematyki) i poszedłem razem z dwoma kolegami na Elektryczny. Tam jednak połowę czasu zajęć (i większość pracy w domu) pochłaniało przygotowywanie się do przedmiotów elektrotechnicznych i paradoksalnie nie zostawało przez to wiele czasu np. na programowanie, więc nie odnalazłem się zbyt dobrze w takiej formule i razem z jednym kolegą zmyłem się właśnie na MS. Niebo a piekło. :)

  Na AEI jest podobnie z ilością przedmiotów pobocznych, ale ono przynajmniej daje jakiś tam prestiż, a tutaj było męczenie w imię nieokreślonego celu, a i tak po pierwszym roku ze 107 osób zostało 48. :) Niemniej jeśli ktoś widzi siebie jako inżyniera wdrażającego technologie komputerowe w przemyśle czy jest pasjonatem elektroniki, to zarówno AEI, a tym bardziej Elektryczny jest dla niego. Piszesz, że lubisz sprawy związane z EiT, więc mógłbyś się w takich formułach odnaleźć, dlatego też przed Tobą zapewne dużo większy dylemat. ;)

  Arkaninek napisał:
  Jestem absolwentem technikum informatycznego. Ogólnie to kręci mnie programowanie (Pascal, C++, JS, HTML, CSS, PHP i najważniejsza Java, którą obrałem za priorytet), elektronika i telekomunikacja, a przedmioty ścisłe nie stanowią żadnego problemu.

  Pascala robi już tylko AEI, na Elektryku i MS na pierwszym roku jest C i C++. Na MS dodatkowo właśnie Programowanie WWW,, a od przyszłego roku akademickiego na naszym wydziale rusza koło naukowe, które wstępnie będzie zorientowane właśnie na naukę Javy.

  0
 • #3 03 Lip 2014 12:33
  Arkaninek
  Poziom 11  

  Pawelosss, dziękuję za odpowiedź! Właśnie na informatykę na MS będę się starał dostać w przypadku niepowodzenia lub gdyby teleinformatyka nie wyglądała tak jak tego oczekuję. :) przyznam, że mimo tak rozległych zainteresowań wolałbym się ukierunkowywać pod programowanie niźli pod elektrotechnikę.
  Tak przy okazji - na którym jesteś roku? Ile miałeś punktów w rekrutacji (tak tylko... chcę sobie zobrazować poziom)?

  0
 • #4 03 Lip 2014 13:15
  pawelooss
  Poziom 11  

  Nie chciało mi się nadrabiać różnic programowych (tak, nawet ze specyficznej infy na czystą infę byłyby! :D) i chciałem uniknąć zamieszania z odpłatnością za drugi kierunek, więc przerwałem tamten na Elektryku i zakończyłem teraz wysoko pierwszy rok na MS. ;)

  Po pierwszym naborze w zeszłym roku zapełnione były 43 miejsca, potem próbowało jeszcze dołączyć 15 osób, no i siódemkę włącznie ze mną przyjęto. :)
  Powinieneś się załapać, a jeśli nie to zostaje jeszcze wrzesień tu lub na AEI - wtedy są dużo niższe progi - i nie ma się też tego września znów co tak bać.

  0
 • #5 04 Lip 2014 16:11
  Arkaninek
  Poziom 11  

  Dostałem się, chętnych w 1. naborze ok. 90, przyjętych 60, znajomy z 56 pkt się dostał, więc poziom mierniutki :o

  0