Jako,że to mój pierwszy post witam serdecznie wszystkich.
W tym roku podchodzę do matury w technikum, jako ostatni rocznik zdający "starą-nową maturę". Po technikum chciałbym wybrać się na Politechnikę Śląską na kierunek informatyka. Cały czas myślałem tylko o wydziale Automatyki, jednak nieco zbyt wysokie progi ( nie wiem ile prawdy w moich informacjach, ale podobno można myśleć o tym wydziale w 1 rzucie od ~ 90% podst i ponad 60 rozszerzona mata). Poza tym w planie zajęć jest całkiem sporo wykładów z elektroniki które niekoniecznie mnie interesują. Teraz zastanawiam się nad wydziałem matematyki stosowanej, bo w ich planie widzę nieco mniej zagadnień elektrotechnicznych.
Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy ktoś ma jakieś realne i sprawdzone informacje na temat informatyk wydziału AiE oraz MS ? Chodzi mi tu o głównie o jakieś progi (tak wiem,że nie są oficjalnie podane, ale może ktoś się dostał w ciągu ostatnich dwóch lat) oraz jak wygląda nauka na obu ? Zauważyłem też, że na MS nie ma studiów drugiego stopnia, jestem zielony w temacie studiów więc spytam : czy to oznacza,że ewentualna magisterka jest niemożliwa do zrobienia ?
Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś udzieliłby mi jakiś informacji, ewentualnie podał jakiś kontakt do siebie i znalazł kilka minut na rozmowę
W tym roku podchodzę do matury w technikum, jako ostatni rocznik zdający "starą-nową maturę". Po technikum chciałbym wybrać się na Politechnikę Śląską na kierunek informatyka. Cały czas myślałem tylko o wydziale Automatyki, jednak nieco zbyt wysokie progi ( nie wiem ile prawdy w moich informacjach, ale podobno można myśleć o tym wydziale w 1 rzucie od ~ 90% podst i ponad 60 rozszerzona mata). Poza tym w planie zajęć jest całkiem sporo wykładów z elektroniki które niekoniecznie mnie interesują. Teraz zastanawiam się nad wydziałem matematyki stosowanej, bo w ich planie widzę nieco mniej zagadnień elektrotechnicznych.
Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy ktoś ma jakieś realne i sprawdzone informacje na temat informatyk wydziału AiE oraz MS ? Chodzi mi tu o głównie o jakieś progi (tak wiem,że nie są oficjalnie podane, ale może ktoś się dostał w ciągu ostatnich dwóch lat) oraz jak wygląda nauka na obu ? Zauważyłem też, że na MS nie ma studiów drugiego stopnia, jestem zielony w temacie studiów więc spytam : czy to oznacza,że ewentualna magisterka jest niemożliwa do zrobienia ?
Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś udzieliłby mi jakiś informacji, ewentualnie podał jakiś kontakt do siebie i znalazł kilka minut na rozmowę