Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat podłączenia silnika jednofazowego

02 Lip 2014 00:09 7491 4
  • Poziom 9  
    Witam. Mam do podłączenia u kolegi na działce pompę głębinową. Ogolnie jest tabliczka ze schematem i podłączam według tej tabliczki i mam taki objaw silnik stoi i buczy???? Sam już nie wiem co jest grane czy ja cos robię nie tak jak trzeba czy może jednak jest uszkodzony któryś z kondensatorow ???? Proszę o pomoc Schemat podłączenia silnika jednofazowego Schemat podłączenia silnika jednofazowego Schemat podłączenia silnika jednofazowego
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Jeśli silnik stoi i buczy, oznacza nie ma przesunięcia faz.Przyczyną tego może być jak uszkodzenie kondensatorów tak i obrażenie jednej z cewek silnika.Cewki i kondensatory można sprawdzić miernikiem oporu.
  • Poziom 27  
    Zmierz rezystancje poszczególnych cewek.
    I wyniki podaj na forum.
  • Poziom 38  
    Witam
    Na schemacie jest zaznaczony wyłącznik odśrodkowy między zaciskami X1 i X2.,może być że ma przypalone styki .sprawdź czy jest przejście.
  • Poziom 9  
    Panowie sprawa wyglada następująco wszystko jest sprawne. Winą był skorodowany wirnik po oczyszczeniu go z rdzy przeszlifowaniu i zakonserwowaniu wszystko działa bez zarzutów. Dziękuje wam za podpowiedzi. Pozdrawiam lewy323f