Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWB105405W - Kod błędu EA6. Pralka nie wiruje i nie odpompowuje.

03 Jul 2014 14:28 5148 5
 • Level 10  
  Witam,
  To już 3 usterka w mojej pralce w tym roku. Jak widać chyba jestem ofiarą planowanego postarzania produktu.
  Dziś mój elektrolux przeszedł cały cykl prania, oprócz etapu wirowania. Po prostu pralka nie zaczęła wirować, a na ekranie cały czas widniało 3 minuty - czas do końca prania. Nie pomagało włączenie pauzy i ponowne włączenie pralki. Przy włączeniu programu odpompowywania pralka zakręciła 2 razy bębnem i stanęła. Po próbie włączenia jakiegokolwiek programu pralka nie chce wystartować,zmienia się jedynie czas na wyświetlaczu. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co jest przyczyną błędu ? Wszedłem w tryb serwisowy i pralka pokazała błąd EA6. Czy jest możliwość abym za pomocą trybu serwisowego uruchomił pompę,żeby przynajmniej wylać wodę z pralki ?Jeśli tak,to na którą pozycję mam przełączyć ? Niestety mój model jest modelem który ma filtr w środku i nie ma możliwości ręcznego wylania wody.
  Proszę o pomoc,
  Dziękuję.
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 18  
  Najprawdopodobniej wpadło coś do pompy lub masz skarpetę w wężu zbiornik-pompa i z tego powodu masz i wodę w pralce i brak wirowania. Połóż wąż spustowy na ziemi - woda powinna zejść grawitacyjnie, chyba że jest ta felerna skarpetka - wtedy bez zalewania połowy łazienki się nie obejdzie. Pozdrawiam.
 • Level 10  
  Niestety nie mogła to być skarpeta. Bo akurat wtedy prałem tylko ręcznik.
 • Level 1  
 • Level 10  
  Niestety nie chcę znów przez przypadek włączyć grzałki i jej spalić,dlatego wolałbym wiedzieć dokładnie który program w trybie serwisowym powinienem wybrać żeby tę wodę odpompować. Jeśli ktoś wie,to prosiłbym o taką informację. Co do filtra/odpływu to nic w nim się nie znajduje oprócz wody która została w pralce.
  Nie rozumiem w czym jest problem z pozycjonowaniem bębna,skoro wyjąłem pranie i bęben jest pusty, a pralka nie wiruje/odpompowuje. Czy wystarczy w takim razie reset kodu ? Jak to zrobić ?
 • Home appliances specialist
  Wylej wodę z pralki sposobem podanym wyżej i przestań jęczeć i szukać na to sposobów w trybie serwisowym. Jeśli woda nie wyleci, to wiadomo: coś siedzi między zbiornikiem i pompą. Obawiam się jednak, że filtr jest zasyfiały na maksa.
  Jeden ręcznik? Nic dziwnego, że maszyna melduje EA i to w dodatku szóstkę :D
  Sprawdź pozycjoner i szczotki na silniku.