Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai W241D - Nie działa na wszystkich rozdzielczościach

05 Lip 2014 14:31 1500 4
 • Poziom 2  
  Witam.

  Po 2 latach zabrałem się za naprawę monitora. Po wymianie kondensatorów na zasilaczu monitor zaczął działać. Po dwóch dniach użytkowania przy włączonej grze i automatycznej zmianie rozdzielczości na monitorze pojawiły się same kreski. Po podpięciu monitora do innego komputera przy tej samej grze dzieje się to samo. Przy zmianie rozdzielczości w panelu sterowania na najniższych występują same kreski i nic nie jest widoczne, a na wyższych albo obraz jest delikatnie rozmazany, albo działa poprawnie. Co może być powodem?

  Z góry dziękuję i liczę na pomoc. Pozdrawiam.
 • Poziom 26  
  Sprawdź wymienione kondensatory. Nie pomyliłeś napięć dopuszczalnych ? Sprawdź napięcia zasilacza
  przy zmianach rozfzielczości.
 • Poziom 2  
  To na pewno nie jest wina zasilacza. Napięcia są ok. Kondensatory na 100% są dobrze wlutowane. Monitor na wysokiej rozdzielczości działa poprawnie. po zmianie na małą rozdzielczość na monitorze pojawiają się zielono różowe podłużne paski.


  Link


  Film obrazujący problem. wszystkie pozostałe czynniki (karta graficzna, kable) zostały sprawdzone i wina leży na pewno po stronie monitora. Może teraz będzie łatwiej komuś coś stwierdzić.
 • Poziom 26  
  A przez które złącze sterujesz monitorem ?
 • Poziom 2  
  Monitor został sprawdzony na wszystkich kablach z 3 komputerami, na każdym to samo. Posiada on także opcje w ustawieniach na zmianę rozdzielczości 1:1, gdzie dzieje się to samo co na filmie.