Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWCE12DA - przecieranie się węża doprowadzającego wodę do bębna.

PRL 06 Lip 2014 13:18 1428 4
  • #1 06 Lip 2014 13:18
    PRL
    Poziom 33  

Witajcie.

Pralka zaczęła cieknąć. Chciałem stać się 'bohaterem we własnym domu' i ją rozkręciłem. Okazało się, że został przetarty wąż w miejscu mocowania do podajnika proszku. Wymieniłem wąż na nowy.

Pralka działała na wymienionym wężu około miesiąca.
    Wczoraj żona powiadomiła mnie, że znowu cieknie...
    Rozkręciłem i to samo uszkodzenie.
    Przyglądnąłem się zbiornikowi i zauważyłem:

Czy oznacza to, że zbiornik się przemieścił za bardzo w lewo i należy go przesunąć?
    Jeżeli tak, to w jaki sposób?

P.S. Nie jestem osobą, która trudni się takimi rzeczami.

0 4
  • Pomocny post
    #2 06 Lip 2014 15:37
    january wietrzyk
    Poziom 18  

Witam.
    Jednym z rozwiązań Twojego problemu jest wymontowanie amortyzatorów i skrócenie trzpieni wchodzących w nie ok 1 cm.

0
  • #3 06 Lip 2014 16:04
    PRL
    Poziom 33  

Rozumiem.
    Moje przypuszczenia, że bęben się przesunął były prawdziwe, tak?
    Czy rozebranie amortyzatorów i ucięcie ich trzpieni jest na tyle proste, że sobie poradzę, czy też trzpienie maja jakieś oringi, czy też inne zawleczki?

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lip 2014 19:27
    january wietrzyk
    Poziom 18  

To jest wada konstrukcyjna. Najłatwiej zrobić to wyciągając na zewnątrz cały zespół piorący lub unieść go na tyle, aby wyszły trzpienie z amortyzatorów. Nic ich tam nie trzyma.

0
  • #5 06 Lip 2014 19:43
    skryn
    Admin grupy AGD

january wietrzyk napisał:
    To jest wada konstrukcyjna.

To nie jest wada konstrukcyjna, a jedynie przeoczenie w fabryce.
    Zastosowano wannę kremową do dłuższych trzpieni (tłoków) amortyzatorów, zamiast krótszych trzpieni. W tym przypadku należało włożyć cały zespół piorący koloru szarego, gdzie całość jest trochę krótsza. I wówczas nic nie ociera o zasobnik detergentów w przypadku dłuższych tłoków.

Także Kolega dostał ode mnie pomoc za trafną diagnozę co do skrócenia tłoków o ok. 1cm.
    Można również zamówić w fabryce oryginalne krótsze tłoki do tego zespołu piorącego, ale to nie ma sensu.
    Wystarczy je przyciąć (np. fleksem lub brzeszczotem), lekko "zaszlifować" ostre ranty i po problemie.

Temat zamykam, jako bezapelacyjnie rozwiązany.

0