Witam serdecznie
Od jakiegoś czasu poszukuję schematu adaptera pozwalającego podłączyć sterownik Siemens-a poprzez magistralę MPI/DP z komputerem (RS232). Niestety nieskutecznie.
Moje pytania są następujące:
1. Jak jest "strategiczna" różnica pomiędzy tymi protokołami (obydwa są oparte na RS485)?
2. Czy ma ktoś schemat przejściowki RS232<->MPI lub RS232<->DP
3. Czy na zwykłej ogólnodostępnej przejściówce RS232<->RS485 będzie komunikacja ze sterownikiem?
Pozdrawiam
majster_
Od jakiegoś czasu poszukuję schematu adaptera pozwalającego podłączyć sterownik Siemens-a poprzez magistralę MPI/DP z komputerem (RS232). Niestety nieskutecznie.
Moje pytania są następujące:
1. Jak jest "strategiczna" różnica pomiędzy tymi protokołami (obydwa są oparte na RS485)?
2. Czy ma ktoś schemat przejściowki RS232<->MPI lub RS232<->DP
3. Czy na zwykłej ogólnodostępnej przejściówce RS232<->RS485 będzie komunikacja ze sterownikiem?
Pozdrawiam
majster_