Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy cs 105 txt 16s - Brak rakcji na ustawianie programatora

yagr 11 Lip 2014 20:17 1476 2
  • #1 11 Lip 2014 20:17
    yagr
    Poziom 10  

Witam,
    Problem dotyczy pralki candy cs 105 txt 16s. Rok produkcji 2005 więc już swoje przeżyła. Mechanicznie wydaje się sprawna jednak jakiś czas temu wyświetlacz przestał reagować na zwolnienie blokady drzwi - po skończonym praniu pojawiał się komunikat o konieczności odczekania aż zwolni się blokada i na tym koniec pomimo tego, że w prawidłowym czasie drzwi się odblokowywały. Przypuszczenie - zaśniedziałe styki na czujniku blokady. Jednak ostatnio po włączeniu słychać jedynie kilkusekundową pracę pompy a wyświetlacz zastyga na komunikacie powitalnym. Nie ma również reakcji na jakiekolwiek przyciski funkcyjne i kręcenie programatorem. Proszę zaawansowanych użytkowników o pomoc w diagnozie problemu. Nie ma wyświetlanych żadnych kodów błędu.

1 2
  • #3 14 Lip 2014 20:51
    yagr
    Poziom 10  

Za radą kolegi machefi wymieniłem kondensator na płytce głównej... dodatkowo drugi kondensator oraz z marszu triak BTB12 600bw... Za pomoc i dobre chęci dziękuję i wrzucam "pomógł". niestety stan maszyny - bez zmian... :cry: Wszystko wskazuje że padł mikrokontroler D78F0034AY... albo w module głównym albo przy wyświetlaczu (oba takie same). Koszt całego modułu już z softem jakieś 240zł jednego i ponad 300 drugiego w serwisie, sam niestety mam za mało wiedzy żeby to wymienić i od nowa wgrać soft... dodatkowo nie mam pewności czy 9-letnia pralka nie poczęstuje mnie za chwile kolejną grubszą awarią stąd decyzja o zakupie następnej. Zdaję sobie sprawę że ta candy może po naprawie przeżyć swoją następczynię produkowaną wg obecnych zasad programowanego starzenia ale czas i sterty prania mnie gonią... Jeśli są jacyś chętni na podzespoły od rzeczonej pralki to proszę na priva.

1