Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

"SONY HDR-CX330". - Zacinki na nagraniu z kamery. Co zrobiłem źle?

12 Jul 2014 11:22 1431 2
  • User under supervision
    Witam!

Niedawno zakupiłem kamerkę cyfrową Full HD - "Sony HDR-CX330".
    Dzisiaj robiłem pierwszy filmik - i coś poszło nie tak, gdyż pod koniec płytka z nagraniem się zacina.
    Co prawda nie posiadam Blu-ray'a, ale DVD całkiem nieźle sobie radzi.
    Otóż... Zrobiłem tak.
    Zaimportowałem filmiki do komputera przez USB (podobnie jak to się robi ze zdjęciami z aparatu), wczytałem w formacie AVCHD do "Windows Movie Makera", zapisałem do WMV, a następnie w "Opcje folderów" wybrałem coś takiego "Pokaż rozszerzenia znanych typów plików" - i ręcznie zmieniłem rozszerzenie z WMV na MPEG.
    Tak przygotowany plik nagrałem na DVD-R za pomocą "Windows DVD Maker" ustawiając najwolniejszą prędkość.
    Z początku płyta zachowywała się cicho i spokojnie, a pod koniec tak zaczęła wirować, że z nagrywarki zaczęło dobiegać dziwne buczenie (odgłosy wirującej płyty), że myślałem, iż płytka pęknie.
    Na szczęście jej nie rozerwało.

Gdzie popełniłem błąd?

Czyżby płytki były zbyt stare, albo zakurzone?
    Przecierałem i nic to nie dało.

Sprawdzałem płytkę na komputerze, w stacjonarnym DVD - "Sony RDR-AT100" jak i w przenośnym "LG DP-650" - i na wszystkich sprzętach tak samo.

Z góry dzięki za odpowiedź :D .
    Pozdrawiam.

P.S. Nie stać mnie na razie na zakup nagrywarki Blu-ray do komputera i stacjonarnego Blu-ray'a do TV, dlatego chcę jakoś nagrywać na DVD.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
  • User under supervision
    Chyba lepiej będzie jak zakończymy ten temat.