Witam!
Niedawno zakupiłem kamerkę cyfrową Full HD - "Sony HDR-CX330".
Dzisiaj robiłem pierwszy filmik - i coś poszło nie tak, gdyż pod koniec płytka z nagraniem się zacina.
Co prawda nie posiadam Blu-ray'a, ale DVD całkiem nieźle sobie radzi.
Otóż... Zrobiłem tak.
Zaimportowałem filmiki do komputera przez USB (podobnie jak to się robi ze zdjęciami z aparatu), wczytałem w formacie AVCHD do "Windows Movie Makera", zapisałem do WMV, a następnie w "Opcje folderów" wybrałem coś takiego "Pokaż rozszerzenia znanych typów plików" - i ręcznie zmieniłem rozszerzenie z WMV na MPEG.
Tak przygotowany plik nagrałem na DVD-R za pomocą "Windows DVD Maker" ustawiając najwolniejszą prędkość.
Z początku płyta zachowywała się cicho i spokojnie, a pod koniec tak zaczęła wirować, że z nagrywarki zaczęło dobiegać dziwne buczenie (odgłosy wirującej płyty), że myślałem, iż płytka pęknie.
Na szczęście jej nie rozerwało.
Gdzie popełniłem błąd?
Czyżby płytki były zbyt stare, albo zakurzone?
Przecierałem i nic to nie dało.
Sprawdzałem płytkę na komputerze, w stacjonarnym DVD - "Sony RDR-AT100" jak i w przenośnym "LG DP-650" - i na wszystkich sprzętach tak samo.
Z góry dzięki za odpowiedź
.
Pozdrawiam.
P.S. Nie stać mnie na razie na zakup nagrywarki Blu-ray do komputera i stacjonarnego Blu-ray'a do TV, dlatego chcę jakoś nagrywać na DVD.
Niedawno zakupiłem kamerkę cyfrową Full HD - "Sony HDR-CX330".
Dzisiaj robiłem pierwszy filmik - i coś poszło nie tak, gdyż pod koniec płytka z nagraniem się zacina.
Co prawda nie posiadam Blu-ray'a, ale DVD całkiem nieźle sobie radzi.
Otóż... Zrobiłem tak.
Zaimportowałem filmiki do komputera przez USB (podobnie jak to się robi ze zdjęciami z aparatu), wczytałem w formacie AVCHD do "Windows Movie Makera", zapisałem do WMV, a następnie w "Opcje folderów" wybrałem coś takiego "Pokaż rozszerzenia znanych typów plików" - i ręcznie zmieniłem rozszerzenie z WMV na MPEG.
Tak przygotowany plik nagrałem na DVD-R za pomocą "Windows DVD Maker" ustawiając najwolniejszą prędkość.
Z początku płyta zachowywała się cicho i spokojnie, a pod koniec tak zaczęła wirować, że z nagrywarki zaczęło dobiegać dziwne buczenie (odgłosy wirującej płyty), że myślałem, iż płytka pęknie.
Na szczęście jej nie rozerwało.
Gdzie popełniłem błąd?
Czyżby płytki były zbyt stare, albo zakurzone?
Przecierałem i nic to nie dało.
Sprawdzałem płytkę na komputerze, w stacjonarnym DVD - "Sony RDR-AT100" jak i w przenośnym "LG DP-650" - i na wszystkich sprzętach tak samo.
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam.
P.S. Nie stać mnie na razie na zakup nagrywarki Blu-ray do komputera i stacjonarnego Blu-ray'a do TV, dlatego chcę jakoś nagrywać na DVD.